PROJEKT MŁODZIEŻ - Laboratorium ewangelizacji i duszpasterstwa młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej PDF Drukuj Email
Piątek, 22 Wrzesień 2023 21:11

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży i Prezes Fundacji "Młodzi Młodym" ks. Piotr Rozpędowski ZAPRASZA na: PROJEKT MŁODZIEŻ - Laboratorium ewangelizacji i duszpasterstwa młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej.

To wydarzenie odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2023 r w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku. Warsztaty poprowadzi fundacja „Młodzi na Progu" z diecezji gliwickiej. To wydarzenie szczególnie koresponduje z potrzebą jedności i wytyczenia wspólnego celu wśród osób zaangażowanych w duszpasterstwo młodzieży. Być może ktoś zastanawia się, dlaczego tak daleko? Spotkanie w leżącym pod Lublińcem ośrodkiem „Niniwa" to okazja do spojrzenia z daleka na rzeczywistość naszego duszpasterstwa młodzieży. W tym miejscu odbywa się od kilku lat „Festiwal Życia" gromadzący rzesze młodych ludzi. Od tego roku Archidiecezja Wrocławska wchodzi w skład współorganizatorów tego wydarzenia. Ośrodek w Kokotku to ośrodek pod każdym względem profesjonalny i przygotowany do potrzeb młodzieży. Spotykając się tam i konfrontując się z oblackimi metodami duszpasterstwa młodzieży nasi uczestnicy będą mieli okazję zachwycić się pracą na rzecz młodzieży. Fundacja „Młodzi na Progu" prowadząca nasze laboratorium to grupa ludzi od lat zajmująca się formacją młodzieży. Ich pomysł na przygotowanie do bierzmowania skutecznie funkcjonuje w kilkunastu polskich diecezjach. Pomysły na formację animatorów oraz liderów wspólnot mogą także stać się naszym udziałem. Podczas listopadowych warsztatów będą trzy ścieżki: dla duchownych, dorosłych animatorów oraz dla młodzieży. Każdy dzień będzie także okazją do wspólnej modlitwy, spotkań ciekawych gości. Podczas całości spotkania do dyspozycji uczestników będą duszpasterze i profesjonalni terapeuci służący swoją radą w pracy z młodzieżą oraz w zadbaniu o swoją duchowość i tożsamość duszpasterza/ewangelizatora młodzieży. Najważniejszym celem „Projektu Młodzież" będą nawiązane relacje. Posiadamy coś, czego dziś wielu brakuje. Nawet nie dadzą nam tego nasze programy formacyjne. W czasach, kiedy społeczeństwo zmierza do bezosobowości, nasza przewaga leży w relacjach, które możemy budować między sobą i z młodymi ludźmi. Bądźmy tam wspólnie!

Termin: 3 - 5 listopada 2023; Koszt: 290 zł (nocleg i pełne wyżywienie). Zapisy przez formularz i kontakt z Księdzem Tomaszem – dekanalnym duszpasterzem młodzieży.

Organizatorzy: Fundacja "Młodzi Młodym", Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży we Wrocławiu, Fundacja "Młodzi na progu", wspiera nas Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Gliwickiej oraz Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży "Niniwa".

Pytania można kierować bezpośrednio do ks. Piotra Rozpędowskiego oraz do ekipy przygotowującej spotkanie tel: 665 827 796 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.