Pomoc finansowa UNHCR dla uchodźców z Ukrainy - 700 złotych miesięcznie PDF Drukuj Email
Czwartek, 26 Maj 2022 20:01

Jak starać się o wsparcie

• Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) udziela pomocy pieniężnej osobom, które uciekły z Ukrainy i przybyły do Polski w dniu 24 lutego 2022 r. lub później.
  • Program nie jest powiązany z innymi programami wsparcia istniejącymi w Polsce, w tym z rejestracją numeru PESEL. UNHCR nie prowadzi rejestracji uchodźców oraz nie nadaje statusu uchodźcy. Program ma jedynie na celu wsparcie humanitarne.
  • Miesięcznie, uprawnieni odbiorcy otrzymają 700 złotych na 1 osobę + 600 złotych na kolejną osobę w rodzinie (limit osób wynosi 4)
  • Pomoc finansowa jest udzielana raz w miesiącu, przez okres minimum 3 miesięcy
  • Jeżeli posiadasz innych członków rodziny, (np. dziadków, dorosłe dzieci), możesz poprosić o jedną, wspólną wizytę, ale podczas rejestracji w centrum zostaniecie zarejestrowani oddzielnie i będziecie musicie podać inne numery telefonu.
  • Jeżeli opuściłeś Ukrainę po 24 lutego i podróżowałeś przez inne kraje przed dotarciem do Polski, nadal kwalifikujesz się do programu pomocy finansowej.
  • Szczegóły na stronie help.unhcr.org/

Biuro UNHCR we Wrocławiu. Adres, kontakt, godziny otwarcia

• adres: ul. Piłsudskiego 69/73
  • godziny otwarcia: 8:00-16:00, od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem soboty)
  • więcej informacji: https://www.unhcr.org/pl/

ФІНАНСОВА ДОПОМОГА УВКБ ООН для БІЖЕНЦІВ з УКРАЇНИ – 700 злотих в місяць.

Як її отримати:

• Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає фінансову допомогу для осіб, котрі втекли з України до Польщі 24 лютого 2022 р. і пізніше
  • Ця програма не пов’язана з іншими програмами підтримки, які вже є в Польщі, включаючи реєстрацію номера ПЕСЕЛЬ. УВКБ ООН не реєструє біженців і не надає статусу біженця. Програма призначена виключно для гуманітарної підтримки.
  • Щомісяця, особи, які відповідають вимогам, отримають 700 злотих на 1 особу + 600 злотих на кожного члена сім’ї  (ліміт 4 особи).
  • Фінансова допомога надається раз в місяць, протягом мінімум 3 місяців
  • Якщо ви маєте інших членів сім’ї (наприклад бабуся, дідусь, дорослих дітей), можете домовитись на один, спільний візит, але при реєстрації в центрі вас зареєструють окремо і вам доведеться вказати інші номери телефонів
  • Якщо ви виїхали з України після 24 лютого і подорожували іншими країнами до того, як потрапили в Польщу, ви все одно маєте право на програму фінансової допомоги.
  • Деталі на  help.unhcr.org/

Офіс УВКБ ООН у Вроцлаві. Адреса, контакти, години роботи.

• адреса: вул..Пілсудського 69/73
  • години роботи: 8:00-16:00, з понеділка по неділю (крім суботи)
  • додаткова інформація: https://www.unhcr.org/pl/