Ważne informacje po pierwszym spotkaniu Rady Parafialnej PDF Drukuj Email
Wtorek, 02 Wrzesień 2008 18:14

1 września 2008 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Parafialnej. Rada liczy 22 członków, przedstawicieli mieszkańców Siechnic. Na pierwszym posiedzeniu uchwalono statut Rady oraz dyskutowano nad bieżącymi, pilnymi sprawami jakie są do rozwiązania w parafii. Na pierwszym miejscu remonty plebanii i częściowo kościoła. Problem cmentarza parafialnego i Kaplicy cmentarnej. Wybór prezesa, wiceprezesa i sekretarza Rady. Informacje Ks. Proboszcza dotyczące przebiegu prac remontowych i kosztów. Wybór Współpracowników Rady Parafialnej na poszczególnych ulicach: 1 człowiek na około 30 rodzin. Uchwalony Statut Rady oraz skład osobowy zostaną przedłożone Księdzu Arcybiskupowi Metropolicie do zatwierdzenia. Po zatwierdzeniu statutu i składu osobowego przez Biskupa Diecezjalnego Rada rozpocznie formalnie, zgodnie z KPK, swoją działalność. O uchwałach i propozycjach Rady będziemy na bieżąco informować wspólnotę parafialną.

Osoby, które chciałyby stanąć w szeregach Współpracowników Rady Parafialnej mogą zgłaszać się w zakrystii lub po ogłoszeniu składu osobowego Rady bezpośrednio u przedstawicieli Rady. Byłoby idealnie gdybyśmy do końca listopada zdołali ustalić skład osobowy Współpracowników Rady Parafialnej z poszczególnych ulic. Wtedy wspólne działania takiego Zespołu ludzi będą przynosić wymierne efekty w życiu tej wspólnoty parafialnej.

Dekretem Biskupa Diecezjalnego z dnia 04.09.2008 roku został zatwierdzony statut i skład Rady Parafialnej. Pełen sklad rady parafialnej mozna zobaczyć pod tym linkiem.