Relacja z uroczystości ku czci św. Michała Archanioła – Patrona Policji Polskiej PDF Drukuj Email
Środa, 07 Październik 2009 22:47

Wspominając w Liturgii Św. Michała Archanioła - Patrona Policji Polskiej, w kościele zebrali się przedstawiciele Policji z Dolnego Śląska, goście i parafianie, aby uczestniczyć we Mszy św. koncelebrowanej przez Jego Eminencję Księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza i kapelanów Policyjnych z Jeleniej Góry, Legnicy oraz kapłanów z Godzikowic i Miłkowa. Po Mszy św. generał Andrzej Matejuk - Komendant Główny Policji, udekorował księdza Kardynała złotym medalem "zasłużony dla Policji" nadanym na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zbigniewa Maciejewskiego, przez ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorza Schetynę. Ksiądz Kardynał uhonorował Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu "Pierścieniem Tysiąclecia Archidiecezji Wrocławskiej". Uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchać koncertu orkiestry policyjnej z solistką teatru muzycznego "Kapitol" we Wrocławiu panią Moniką Gruszczyńską. Ks. Stanisław Stelmaszek obchodził również 10 rocznicę posługiwania dolnośląskim Policjantom.