OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 5 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 06.02. 2022 r. PDF Drukuj Email
Czwartek, 03 Luty 2022 20:17
  1. Dziękujemy serdecznie za przestrzeganie zasady zakrywania nosa i ust podczas nabożeństw oraz dezynfekcję dłoni przy wejściu do świątyni. Prosimy, aby do Komunii św. najpierw podchodziły osoby, które przyjmują Pana Jezusa na dłoń, potem osoby, które przyjmują Pana Jezusa do ust. To są wymogi zewnętrzne. Duchowe rady po dwóch latach pandemii są takie: Odrzućmy wszelki lęk. Strach doprowadza nas do zachowań i decyzji całkowicie nieracjonalnych. Bezpieczeństwo wewnętrzne, duchowe płynie z wiary, sakramentów i modlitwy. Kiedy jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, zjednoczeni z Jezusem, Maryją, wtedy nic nam nie zagraża. Największym zagrożeniem dla nas jest pandemia grzechu.
  2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 17.45
  3. W czwartek o 19.30 zapraszamy na czwartkowy wieczorów uwielbienia.
  4. W najbliższy piątek o 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie synodalne do sali na plebanii, a Pani Małgorzacie dziękujemy za przybliżenie nam tematu.
  5. Tworzy się kolejny krąg Wspólnoty Domowego Kościoła. Małżeństwa sakramentalne mogą zgłaszać się po Mszach św. w zakrystii.
  6. Tworzy się 11 Róża Różańca Rodziców za dzieci. Chętni mogą zgłosić się w zakrystii.
  7. Brakuje nam jeszcze 6 – ro dzieci do tworzącej się Pierwszej Róży Różańca Dzieci. Rodzice bądź same dzieci, które chciałyby codziennie odmówić jedną dziesiątkę różańca mogą się zgłosić w zakrystii po Mszach św. Zaczęlibyśmy od pierwszej niedzieli marca wspólną modlitwę.
  8. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej za pośrednictwem Parafialnego Zespołu Caritas w ramach akcji „aktywizacja seniorów 50+” organizuje letni wypoczynek w Łebie w terminie od 14 do 24 czerwca 2022 roku. Koszt 9 dniowego pobytu wraz z dojazdem, trzema posiłkami dziennie wynosi 1550,00 zł. Zapisy prowadzą p. Ewa Janowiak i p. Barbara Maćków z Parafialnego Zespołu Caritas.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane w kościele do koszyków i przez terminale zbliżeniowe oraz przelewy bankowe na konto parafialne.
  10. W związku z trwającymi pracami budowlanymi w pomieszczeniach Kancelarii, przenieśliśmy tymczasowo Biuro do pomieszczenia przy sali parafialnej w przyziemiu na plebanii. Wejście od strony parkingu.
  11. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD) na wsparcie polskich misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii. Sprzęt można składać od poniedziałku do soboty przy siedzibie Parafialnego Zespołu Caritas tj. przy parkingu za kościołem. Rozpropagujmy temat w sąsiedztwie, zwłaszcza wśród osób starszych i pomóżmy im pozbyć się często zalegających w różnych pomieszczeniach nieużytkowanych sprzętów.