Pielgrzymka do Jordanii, Libanu i Syrii (06.10–21.10. 2009 r.) PDF Drukuj Email
Wtorek, 22 Wrzesień 2009 20:30
1 dzień (06.10.2009r.): RZESZÓW – SHARM
  • zbiórka na lotnisku w Rzeszowie o godz. 21.20, wylot o godz. 23.50
  • Przelot na trasie: Rzeszów – Sharm El Shaikh. .
2 dzień (07.10.2009r.) : AQABA - WADI RUM - PETRA
  • Przylot do Sharm El Shaikh o godz. 04.05, Zakwaterowanie w hotelu
  • Przejazd do granicznego przejście egipsko-jordańskiego w Aqaba. Wycieczka do Wadi Rum legendarnej doliny opisywanej przez T.E. Lawrance’a, podziwianie piękna pustynnego krajobrazu i egzotycznego życia Beduinów. Przejazd jeepami w głąb doliny. Nocleg w Petrze.
3 dzień (08.10.2009r.): PETRA - AMMAN
  • Zwiedzanie Petry (perła turystyczna Jordanii) - ruiny starożytnego miasta Nabatejczyków oraz znajdujący się tu Khazneh (tzw. skarbiec) – grobowiec wykuty w czerwonym piaskowcu.
  • Przejazd do stolicy Jordanii, Ammanu. Panorama miasta z Cytadeli.
4 dzień (09.10.2009r.): AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – MORZE MARTWE
  • Przejazd do Madaby („miasto mozaik”) – do oglądanych ciekawostek można zaliczyć złożoną z 2 mln kawałków mozaikę przedstawiającą mapę ziem biblijnych. Góra Nebo – wg tradycji miejsce śmierci Mojżesza. A po południu zjazd do depresji Morza Martwego z możliwością kąpieli.
  • Nocleg w Ammanie.
5 dzień (10.10.2009r.): BOSRA - KAUKAB – DAMASZEK
  • Graniczne przejście jordańsko-syryjskie. Przejazd do Bosry. Zwiedzanie pozostałości czarnego bazaltowego miasta, rzymskiej stolicy Prowincji Arabia z najlepiej zachowanym na świecie amfiteatrem. Przed Damaszkiem zatrzymamy się w Kaukab – miejscu nawrócenia św. Pawła.
6 dzień (11.10.2009r.): DAMASZEK
  • Zwiedzanie miasta: Meczet Omajadów (relikwie głowy św. Jana Chrzciciela), grób Saladyna, pałac Azama, ulica Prosta, Brama św. Pawła (kościół Okna św. Pawła), Dom Ananiasza, Muzeum Narodowe. Panorama miasta z góry Kasjan o zachodzie słońca.
7 dzień (12.10.2009r.): MAALOULA - SEYDNAYA - PALMIRA
  • Zwiedzanie: Maaloula – klasztory św. Tekli i św. Sergiusza, malowniczy wąwóz z grotami eremitów. Mieszkańcy do dzisiaj posługują się językiem aramejskim; Seydnaya – najsłynniejsze na Bliskim Wschodzie sanktuarium maryjne.
  • Dojazd do oazy Palmyra.
8 dzień (13.10.2009r.) : PALMIRA – HOMS – ALEPPO
  • Palmira – pozostałość starożytnego miasta z kolumnadą, świątynią Baala, teatrem, muzeum archeologicznym, Doliną Grobów. Miasto Homs – kościół Paska Matki Bożej.
  • Przejazd do Aleppo. ( prosiłbym o Park Hotel w Aleppo na te 2 noce)
9 dzień (14.10.2009r.) : ALEPPO – KLASZTOR SZYMONA SŁUPNIKA
  • Zwiedzanie Aleppo, jednego z najbogatszych miast Syrii – cytadela, bazar, karawanseraj, katedra maronicka, kościół Czterdziestu Męczenników; Samaan – pozostałości wczesnochrześcijańskiego kompleksu pielgrzymkowego z bazyliką św. Szymona Słupnika.
10 dzień (15.10.2009r.): ALEPPO – KRAK DES CHEVALIERS - BAALBEK
  • Wyjazd z Aleppo do Hama, postój przy kołach wodnych - nurija. Następnie doskonale zachowany i malowniczo położony zamek krzyżowców Krak des Chevaliers z XII w.
  • Po przekroczeniu granicy syryjsko-libańskiej przejedziemy przez Park Narodowy Baarouk oglądając cedry libańskie. Dojedziemy na zwiedzanie Miasta Słońca BAALBEK - ośrodka kultu fenickiego Baala, greckiego Heliosa i rzymskiego Jowisza - zwiedzanie ruin świątyni Jowisza i świątyni Bachusa - zespół ruin z czasów rzymskich uważany jest za jeden z największych i najważniejszych na Bliskim Wschodzie ( wpisane na listę UNESCO).
  • Przejazd do hotelu w Bejrucie.
11 dzień (16.10.2009r.): BEJRUT –BYBLOS
  • Zwiedzanie Bejrutu: centrum stolicy Libanu, Skały Gołębie, cmentarz polski. Przejazd do BYBLOS - jednego z najstarszych miast na świecie. Zwiedzanie terenu wykopalisk obejmującego pozostałości z różnych okresów osadnictwa - od neolitycznych chat, przez groby królewskie, ruiny świątyń, pozostałości kolonii rzymskiej po średniowieczny zamek krzyżowców.
  • Następnie przejazd do światowej sławy JASKIŃ JEITTA - te jaskinie, to olbrzymi, wielopoziomowy kompleks podziemnych jaskiń ze wspaniałą szatą naciekową stalaktytów i stalagmitów o niezwykłych kształtach, spacer po górnej części, w sprzyjających warunkach przejażdżka łodzią po części dolnej.
12 dzień (17.10.2009r.): SYDON – TYR
  • W SYDONIE zwiedzimy – Zamek Morski krzyżowców, karawanseraj, katedra św. Mikołaja z kaplicą św. Piotra i św. Pawła; SAREPTA SYDOŃSKA; TYR – pozostałości rzymskiego miasta i nekropolii. Następnie przekroczymy granicę libańsko-syryjską i dojedziemy na nocleg do Damaszku.
13 dzień (18.10.2009r.): GADARA – JERASH
  • Przekroczenie granicy syryjsko-jordańskiej. Zwiedzanie miasta Gadara (obecnie Umm Quais) – grecko–rzymskie miasto Dekapolu z pięknym widokiem na Dolinę Jordanu, Jezioro Galilejskie, Wzgórza Golan i Syrię.
  • Przejazd do Gerazy (obecnie Jerash) – miasto związku Dekapolis, w którym znajdują się bardzo dobrze zachowane zabytki rzymskie: dwa amfiteatry, forum w kształcie owalu, świątynia Artemidy, łaźnie, Cardo – główna ulica z kolumnami (600 m dł.).
14 dzień (19.10.2009r.): AMMAN – SHARM
  • Przejazd depresją Morza Martwego do Egiptu. Nocleg w Sharmie.
15 dzień (20.10.2009r.): SHARM.
  • Dzień wypoczynku nad Morzem Czerwonym. Możliwe wycieczki fakultatywne.
16 dzień (21.10.2009r.):
  • Wieczorem – przelot na trasie: Sharm El Shaikh – Katowice.
  • Wylot z Sharm El Shaikh o godz. 18.00
  • Przylot do Katowic o godz. 22.15

CENA: 2340,00 zł. + 1000,00 USD

ŚWIADCZENIA zawarte w cenie:

• przelot samolotem na trasie : Rzeszów – Sharm – Katowice
  • transfery autokarem w trakcie realizacji programu
  • opłaty wjazdowe do Jordanii i Syrii
  • wiza do Syrii i Libanu
  • noclegi w hotelach 3/4* – pokoje dwuosobowe z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • opiekę pilota – przewodnika
  • usługi miejscowych przewodników.

DODATKOWE OPŁATY:

• zwyczajowe napiwki