OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 28 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 11.10. 2020 r. PDF Drukuj Email
Sobota, 10 Październik 2020 10:17
  1. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o 17.00.
  2. Dziękujemy serdecznie za przestrzeganie zasady zakrywania nosa i ust podczas nabożeństw. Prosimy, aby przestrzegać tych zasad podczas Mszy św., spowiedzi św., i nabożeństw. Prosimy też, aby do Komunii św. najpierw podchodziły osoby, które przyjmują Pana Jezusa na dłoń, a potem osoby przyjmujące Pana Jezusa do ust.
  3. Powstaje 8 róża Różańca Rodziców za Dzieci. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii, a zapisy chętnych mężczyzn i kobiet w zakrystii po Mszach św. Do pełnej Róży brakuje jeszcze 12 osób.
  4. Rozpoczęła swoją działalność schola dziecięca. Dzieci chętne, grające, śpiewające wraz z rodzicami serdecznie prosimy o kontakt z ks. Tomaszem. Natomiast młodzież chętna do śpiewania w scholi młodzieżowej może się zgłaszać do Pana Adama naszego organisty.
  5. Od poniedziałku do piątku każdego tygodnia zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 17.45.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary i przelewy bankowe na konto parafialne. Wychodząc możemy złożyć ofiarę do koszyków lub skorzystać z terminali ustawionych przy wyjściach z kościoła.
  7. W kościele przy wejściach pojawiły się przy tradycyjnych kropielnicach nowe kropielnice dostosowane do względów epidemicznych z dozownikami wody święconej. Po podłożeniu dłoni pod dozownik krople wody święconej spadną na dłoń. Niczego nie musimy dotykać. Dajemy możliwość ufundowania tych urządzeń. Koszt jednego urządzenia to kwota 2.800,00 zł.
  8. W niedziele użyczamy Kościołowi Greckokatolickiemu Kaplicę Cmentarną gdzie o godz. 15.00 jest odprawiana Liturgia w obrządku greckokatolickim dla osób tego wyznania mieszkających na terenie naszej parafii i w okolicach.
  9. Po Mszach św. można zamawiać intencje Mszy św. na pierwsze półrocze nowego roku. Msze św. terminowe prosimy rezerwować odpowiednio wcześniej. Msze św. zamawiamy w zakrystii po Mszach św. zachowując dystans i zakrywając usta i nos. Przy zamawianiu intencji nie składamy ofiar. Ofiarę z racji intencji składamy po odprawionej Eucharystii.
  10. Jeśli względy epidemiczne pozwolą w sobotę 17.10. piesza pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Ostateczna decyzja zapadnie w piątek i będzie podana do publicznej wiadomości przez Organizatorów.
  11. Tradycyjnie w Dniu Papieskim wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na stypendia dla dzieci i młodzieży w ramach Fu Zapisz ndacji Nowe Tysiąclecie.