Muzyczne Spotkania Kultur „PAX ET BONUM PER MUSICAM” – XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki „DEBIUTY” PDF Drukuj Email
Środa, 30 Wrzesień 2020 21:40

Muzyczne Spotkania Kultur „PAX ET BONUM PER MUSICAM” – XVII Międzynarodowy Festiwal – Muzyczne Zakątki Dolnego Śląska

Mecenasi:

• W roku 2020 wydarzenie organizowane przy dofinansowaniu Gminy Wrocław i Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Patronat honorowy

• J. Eksc. Ks. Abp. Józef Kupny – Metropolita Wrocławski
  • Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia
  • Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego
  • Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski
  • J. Em. Krystian Kiełb – Rektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu

Organizator:

• Fundacja PAX ET BONUM
  • Współpraca: Parafia Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach

• Niedziela, Gazeta Wrocławska, TVP 3, Radio Rodzina,

Mateusz Żegleń
(AM Wrocław)

Mateusz Żegleń jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, w klasie organów mgr. Andrzeja Garbarka, a obecnie studentem drugiego roku studiów licencjackich na Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie organów dra hab. prof. Nadzw. Piotra Rojka. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich w interpretacji organowej jak i improwizacji u profesorów takich jak: prof. Wolfgang Seifen, prof. Naji Hakim, dr hab. Hanna Dys, dr Tomasz Głuchowski, dr hab. Krzysztof Urbaniak. Koncertuje w kraju i za granicą, głównie w okolicach Dolnego Śląska. Na co dzień piastuje posadę organisty w parafii świętego Stanisława Kostki we Wrocławiu.

Program koncertu

1. Nicolaus Bruhns – Preludium In G
  2. Leon Boellmann – Suita Gotycka, op. 25
  3. Louis Vierne – V oraz VI część z I Symfonii Organowej op.14

Podziękowania i zaproszenie na koncerty.

Zapraszamy na XVII edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Spotkanie Kultur pt. ”Pax et bonum per musicam” 9-11.10.2020 r.
Afisz przed kościołem. Wstęp wolny.