OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 26 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 27.09. 2020 r. PDF Drukuj Email
Niedziela, 27 Wrzesień 2020 10:00
  1. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o 17.00.
  2. Dziękujemy serdecznie za przestrzeganie zasady zakrywania nosa i ust podczas nabożeństw. Prosimy, aby przestrzegać tych zasad podczas Mszy św., spowiedzi św., i nabożeństw. Prosimy też. aby do Komunii św. najpierw podchodziły osoby, które przyjmują Pana Jezusa na dłoń, a potem osoby przyjmujące Pana Jezusa do ust.
  3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od 17.00, w sobotę nabożeństwo Fatimskie I Sobót miesiąca po Mszy św. o 18.00. W niedzielę zmiana tajemnic Żywego różańca, Różańca rodziców za dzieci i Krwi Chrystusa po Mszy św. o 9.30.
  4. Osoby chore i samotne, jeśli pragną skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św. prosimy przez pośredników lub telefonicznie umówić się na wizytę kapłana.
  5. Powstaje 8 róża Różańca Rodziców za Dzieci. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii, a zapisy chętnych mężczyzn i kobiet w zakrystii po Mszach św.
  6. Rozpoczęła swoją działalność schola dziecięca. Dzieci chętne, grające, śpiewające wraz z rodzicami serdecznie prosimy o kontakt z ks. Tomaszem. Natomiast młodzież chętna do śpiewania w scholi młodzieżowej może się zgłaszać do Pana Adama naszego organisty, a spotkanie mają w niedziele o 16.00.
  7. Od poniedziałku do piątku każdego tygodnia zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 17.45.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary i przelewy bankowe na konto parafialne. Wychodząc możemy złożyć ofiarę do koszyków lub skorzystać z terminali ustawionych przy wyjściach z kościoła. Wszystkie dotychczas obowiązujące zwyczaje podtrzymujemy, a nowości proponujemy jako dodatkową możliwość.
  9. W kościele przy wejściach pojawiły się przy tradycyjnych kropielnicach nowe kropielnice dostosowane do względów epidemicznych z dozownikami wody święconej. Po podłożeniu dłoni pod dozownik krople wody święconej spadną na dłoń. Dajemy możliwość osobom czy rodzinom chętnym, ufundowania tych urządzeń. Koszt jednego urządzenia to kwota 2.800,00 zł. Jest też szansa ufundowania nowej monstrancji, w której chcemy codziennie wystawiać do adoracji Pana Jezusa. Koszt 3. 400,00 zł.
  10. Od dzisiejszej niedzieli funkcjonuje już zakrystia po remoncie w oczekiwaniu na montaż nowych mebli, które mamy nadzieję pojawią się przed adwentem.
  11. W przyszłą niedzielę 4.10. o godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Mateusza Zeglena.
  12. Od przyszłej niedzieli można będzie zamawiać intencje Mszy św. na pierwsze półrocze nowego roku. Msze św. zamawiamy w zakrystii po Mszach św. Przy zamawianiu intencji nie składamy ofiar, ale dopiero po odprawionej Mszy św.