OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 24 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 13.09. 2020 r. PDF Drukuj Email
Sobota, 12 Wrzesień 2020 09:40
  1. Dziękujemy serdecznie za przestrzeganie zasady zakrywania nosa i ust podczas nabożeństw. Prosimy, aby przestrzegać tych zasad podczas Mszy św., spowiedzi św., i nabożeństw. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię św. do ust, prosimy w pierwszej kolejności dać szansę tym, którzy przyjmują Komunię św. na dłoń.
  2. Osoby chore i samotne, które kapłani odwiedzali w ramach I Piątków Miesiąca przed pandemią, jeśli pragną skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św. prosimy przez pośredników lub telefonicznie umówić się na wizytę kapłana. Nie będziemy odwiedzać chorych tradycyjnie, ale pojedynczo w ustalonych wcześniej terminach.
  3. Katecheza przedmałżeńska rozpocznie się od dzisiejszej niedzieli o godz. 19.00 w kościele.
  4. Plan pracy duszpasterskiej w nowym roku szkolono-katechetycznym widoczny jest na stronie internetowej parafii i w gablotach. Korzystajmy ze spotkań duszpasterskich póki jest taka możliwość, bo nie wiemy jak długo będzie można się spotykać.
  5. Za tydzień w 3 niedzielę września pierwsze spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o 12.30.
  6. Jeśli warunki epidemiczne pozwolą w sobotę 26. 09. 2020 roku podczas Mszy św. wizytacyjnej o 18.00 J. Eksc. Ks. Bp Jacek Kiciński udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas I, która miała przyjąć Sakrament w kwietniu. Szczegółowe zasady związane z przyjęciem Sakramentu podaje na bieżąco na spotkaniach w ciągu tygodnia zainteresowanym Ks. Kamil.
  7. W najbliższy piątek 18.09. 2020 pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Wyjazd spod kościoła o 14.00, powrót po Apelu Jasnogórskim. Można się jeszcze zapisywać do czwartku z jednoczesną wpłatą w zakrystii po Mszach św. Koszt 80 zł.
  8. Powoli kończymy remont kapitalny zakrystii. Teraz czekamy na meble dębowe wykonywane na wymiar, które, mamy nadzieję, będą do adwentu zamontowane. Dotychczasowy koszt remontu z granitowymi płytkami na podłodze wyniósł 19 400,00 zł
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary i przelewy bankowe na konto parafialne. Wychodząc możemy złożyć ofiarę do koszyków lub skorzystać z terminali ustawionych przy wyjściach z kościoła. Wszystkie dotychczas obowiązujące zwyczaje podtrzymujemy, a nowości proponujemy jako dodatkową możliwość. Obsługa terminali jest bardzo prosta: wybieramy kwotę i zbliżamy kartę lub smartfona. W Kancelarii Parafialnej i w zakrystii oprócz tradycyjnej formy można również skorzystać z innego terminala płatniczego składając ofiarę np. z racji Mszy św.