OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 23 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 06.09. 2020 r. PDF Drukuj Email
Sobota, 05 Wrzesień 2020 16:12
  1. Dziękujemy serdecznie za przestrzeganie zasady zakrywania nosa i ust podczas nabożeństw. Prosimy, aby przestrzegać tych zasad podczas Mszy św., spowiedzi św., i nabożeństw. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię św. do ust, prosimy w pierwszej kolejności dać szansę tym, którzy przyjmują Komunię św. na dłoń.
  2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Tomasza Zalwowskiego, który wyświęcony na kapłana w maju tego roku, od 1 września 2020 r. rozpoczął posługę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy Księdzu Tomaszowi by czuł się u nas jak w domu i dzielił się z nami charyzmatami i łaską wynikającą ze święceń kapłańskich.
  3. Osoby chore i samotne, które kapłani odwiedzali w ramach I Piątków Miesiąca przed pandemią, jeśli pragną skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św. prosimy przez pośredników lub telefonicznie umówić się na wizytę kapłana. Nie będziemy odwiedzać chorych tradycyjnie, ale pojedynczo w ustalonych wcześniej terminach.
  4. Katecheza przedmałżeńska rozpocznie się od drugiej niedzieli września czyli za tydzień o godz. 19.00 w kościele.
  5. Plan pracy duszpasterskiej w nowym roku szkolono-katechetycznym widoczny jest na stronie internetowej parafii i w gablotach. Korzystajmy ze spotkań duszpasterskich póki jest taka możliwość, bo nie wiemy jak długo będzie można się spotykać.
  6. Jeśli warunki epidemiczne pozwolą w sobotę 26. 09. 2020 roku podczas Mszy św. wizytacyjnej o 18.00 J. Eksc. Ks. Bp Jacek Kiciński udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas I, którzy mieli przyjąć Sakrament w kwietniu. Ci Kandydaci do bierzmowania, mają dodatkowe spotkanie w poniedziałek 7.09.2020. o godz. 19:00 w kościele. Spotkanie to jest bardzo ważne ze względu na bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania. Szczegółowe zasady związane z przyjęciem Sakramentu poda zainteresowanym Ks. Kamil.
  7. Do przyszłej niedzieli tworzymy listę chętnych na wyjazd do Częstochowy w dniu 18.09. Zapisy z jednoczesną wpłatą w zakrystii po Mszach św. Koszt 80 zł. Jeżeli nie będzie 30 osób do dużego autokaru, wyjazd odwołujemy. Dotychczas zapisało się 15 osób.
  8. Trwa kapitalny remont zakrystii. Tymczasowa zakrystia na czas remontu jest w sali w podziemiach kościoła. Mamy nadzieję, że do czasu adwentu zakończymy wszystkie prace.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary i przelewy bankowe na konto parafialne. Wychodząc możemy złożyć ofiarę do koszyków lub skorzystać z terminali ustawionych przy wyjściach z kościoła. Wszystkie dotychczas obowiązujące zwyczaje podtrzymujemy, a nowości proponujemy jako dodatkową możliwość. Obsługa terminali jest bardzo prosta: wybieramy kwotę i zbliżamy kartę lub smartfona. W Kancelarii Parafialnej i w zakrystii można również skorzystać z innego terminala płatniczego składając ofiarę np. z racji Mszy św.