OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 22 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 30.08. 2020 r. PDF Drukuj Email
Piątek, 28 Sierpień 2020 21:39
  1. Dziękujemy serdecznie za przestrzeganie zasady zakrywania nosa i ust podczas nabożeństw. Wciąż ponawiamy apel, aby nam to nie spowszedniało, aby przestrzegać zasad zakrywania ust i nosa podczas Mszy św. spowiedzi św., nabożeństw i procesji. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię św. do ust, prosimy w pierwszej kolejności dać szansę tym, którzy przyjmują Komunię św. na dłoń. Jak słyszymy wirus wcale od nas nie odszedł, bądźmy czujni i miejmy świadomość, że zakładając maskę chronimy innych!
  2. 1 września zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00. Będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i błogosławieństwo na nowy rok szkolno-katechetyczny.
  3. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna czynna jest już we wtorki i czwartki 8.00 – 9.00 i 18.30 -19.30. Kandydatów do małżeństwa prosimy by na spisanie protokołu przedmałżeńskiego umawiać się telefonicznie dzwoniąc na numer parafialny.
  4. W tym tygodniu przypada i czwartek, I Piątek i I sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W sobotę po wieczornej Eucharystii Nabożeństwo Fatimskie I Sobót Miesiąca.
  5. Osoby chore i samotne, które kapłani odwiedzali w ramach I Piątków Miesiąca przed pandemią jeśli pragną skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św. prosimy przez pośredników lub telefonicznie umówić się na wizytę kapłana. Nie będziemy odwiedzać chorych tradycyjnie, ale pojedynczo w ustalonych terminach.
  6. Dziś podczas Mszy św. o 11.00 dziękujemy Panu Bogu i Ks. Marcinowi za 6 lat posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Z dniem 1 września rozpocznie posługę w parafii Ducha św. we Wrocławiu. Życzymy Mu, żeby Pan Bóg Go wspierał wszelkimi Łaskami i zawsze zapraszamy do nas.
  7. Katecheza przedmałżeńska rozpocznie się od drugiej niedzieli września o godz. 19.00 w kościele.
  8. Trwa kapitalny remont zakrystii. Tymczasowa zakrystia na czas remontu jest w sali w podziemiach kościoła. Po remoncie budowlanym zamontujemy zamówione na wymiar dębowe meble. Mamy nadzieję, że do czasu adwentu zakończymy wszystkie prace. Zakrystia nie była gruntownie remontowana od 1997 roku.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary i przelewy bankowe na konto parafialne. Wychodząc możemy złożyć ofiarę do koszyków przy wyjściach z kościoła, ale umożliwiliśmy także alternatywną formę składania ofiar w naszej parafii. Przy wyjściu głównym z kościoła jest ustawiony terminal jako alternatywna forma składania ofiar na tzw. tacę. Wszystkie dotychczas obowiązujące zwyczaje podtrzymujemy, a nowości proponujemy jako dodatkową możliwość. Obsługa terminala jest bardzo prosta: wybieramy kwotę i zbliżamy kartę. W Kancelarii Parafialnej i w zakrystii można również skorzystać z innego terminala płatniczego składając ofiarę np. z racji Mszy św.