OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31.05. 2020 r. PDF Drukuj Email
Piątek, 29 Maj 2020 21:05
  1. Od dzisiejszej niedzieli zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach bez ograniczeń liczby osób, ale koniecznie w maseczkach zasłaniających usta i nos. Serdeczna prośba o przestrzeganie tych zasad i zakrywanie ust i nosa dla dobra wspólnego.
  2. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt: Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 7.00, 9.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Eucharystii.
  3. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na wieczorne Eucharystie i na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego: w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w niedziele o 17.30.
  4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W sobotę po wieczornej Eucharystii zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie I Sobót Miesiąca.
  5. W I Niedzielę Miesiąca po Mszy św. o 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, Różańca Rodziców za dzieci i Krwi Chrystusa.
  6. Przywracamy możliwość korzystania z sakramentu pokuty według zasad obowiązujących w naszej parafii czyli 30 minut przed każdą Mszą św. Serdeczna prośba, żeby do konfesjonału przystępować z zasłoniętymi ustami i nosem i być odpowiednio wcześniej, żeby nie było rozczarowań, kiedy kapłan wychodzi z konfesjonału odprawiać Mszę św. przewidzianą w planie codziennych nabożeństw.
  7. Od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 18.00 zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu podczas adoracji będzie okazja do spowiedzi św. od wtorku do piątku od godz. 9.00 – 11.00; od godz. 16.00 – 18.00.
  8. Dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta nakazane zostaje odwołana z dniem 6 czerwca 2020 roku. Szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe poprzez składane ofiary i przelewy bankowe na konto parafialne. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do koszyków przy wyjściach z kościoła.
  10. Bóg zapłać za dostarczone paczki żywnościowe i chemię gospodarczą. W ubiegłą sobotę Panie z Parafialnego Zespołu Caritas wraz z księżmi przygotowali 25 paczek żywnościowych, każda po około 10 kg. Wolontariusze dostarczyli przygotowane paczki pod wskazane adresy w naszej parafii.
  11. Drugi obszar to pomoc i wsparcie dla ZOL-u w Św. Katarzynie u Sióstr Pasterek. W ubiegłą sobotę przekazaliśmy 100 kg żywności i 60 kg chemii gospodarczej oraz 100 szt. przyłbic oraz termometr elektroniczny mierzący na odległość gorączkę - otrzymanych od Cordis Logistic z Radomska. Dla tego obszaru uruchomiliśmy numer konta bankowego Parafialnego Zespołu Caritas. Zgromadzone do minionego piątku na koncie wpłaty w kwocie 2 180 zł przelaliśmy na konto ZOL-u. Przekazaliśmy też 200 szt. przyłbic dla 3 domów Pomocy Społecznej prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.