OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 6 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 17.05. 2020 r. PDF Drukuj Email
Piątek, 15 Maj 2020 21:51
  1. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na wieczorne Eucharystie i na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w niedziele o 17.30.
  2. Według nowych wytycznych w dobie epidemii w naszym kościele od poniedziałku 18 maja w nabożeństwie może uczestniczyć 80 osób. Zapraszamy.
  3. Dla wiernych z różnych powodów pozostających w swoich domach transmitujemy online Msze św. z naszego kościoła w niedziele o godz. 11.00.
  4. Przypominamy o możliwości korzystania z sakramentu pokuty. Umawiamy się na spowiedź na konkretną godzinę dzwoniąc na parafialny numer telefonu 71 311 52 86.
  5. Od poniedziałku do piątku od 7.30 do 18.00 zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe poprzez składane ofiary i przelewy bankowe na konto parafialne widoczne na stronie internetowej parafii w stopce na samym dole strony. Wszystkim Czcigodnym Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do koszyków przy drzwiach.
  7. Po Mszach św. w zakrystii można rezerwować terminy Mszy św. na drugie półrocze 2020 roku. Przypominamy, że podczas rezerwacji nie składamy ofiar, ale dopiero po odprawionej Eucharystii.
  8. Chcemy powoli przywrócić funkcjonowanie Parafialnego Zespołu Caritas ponieważ docierają do nas sygnały, że potrzebna jest konkretna pomoc w dwóch obszarach. Najpierw chcielibyśmy wspomóc żywnościowo osoby samotne i chore w parafii. Możemy od poniedziałku do piątku włącznie dostarczać trwałą żywność, środki czystości, innymi słowy powracamy do akcji wielkopostnej „Talent Miłosierdzia”. Dary można składać na wyznaczonym miejscu z tyłu kościoła, przy siedzibie Caritas od strony parkingu. W sobotę o godz. 10.00 i 11.00 przygotowane paczki żywnościowe trzeba będzie dostarczyć pod wskazane adresy z zachowaniem wszelkich reguł bezpieczeństwa epidemicznego. Tu potrzebni będą Wolontariusze ze środkami transportu i odpowiednim zabezpieczeniem tzn. maski, lub przyłbice, rękawice lateksowe. Prosimy o telefoniczne zgłaszanie chęci wzięcia udziału w rozwiezieniu paczek. Chcemy uniknąć chaosu.
  9. Drugi obszar to pomoc i wsparcie dla ZOL-u w Św. Katarzynie u Sióstr Pasterek. Tam po konsultacji z Siostrami potrzebne są: środki dezynfekcyjne do rąk i do powierzchni, odzież ochronna dla pracowników, rękawiczki jednorazowe, detergenty do mycia, środki czystości, myjki jednorazowe dla chorych oraz trwała żywność. Dostarczając dary prosimy je opisać dla kogo mają być, np. ZOL lub Parafia. Dla tego obszaru uruchamiamy numer konta bankowego Parafialnego Zespołu Caritas. Przy wpłatach prosimy w tytule wpłaty wpisywać: darowizna COVID 19. Parafialny Zespół Caritas przy parafii p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach ul. Kościelna 4, 55 - 011 Siechnice. Nr konta: 29 9584 1092 2010 1001 5418 0001 Bank Spółdzielczy w Oleśnicy oddział w Św. Katarzynie