OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 5 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 10.05. 2020 r. PDF Drukuj Email
Czwartek, 07 Maj 2020 21:36
  1. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na wieczorne Eucharystie i na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w niedziele o 17.30.
  2. Od dzisiejszej niedzieli transmisja online Mszy św. z naszego kościoła tylko w niedziele o godz. 11.00.
  3. Niech troska o osoby starsze, chore, samotne, będące w potrzebie, o naszych sąsiadów będzie wyrazem naszej chrześcijańskiej miłości w praktyce.
  4. Zachowujmy wszystkie obowiązujące normy i nakazy, które nas i innych uchronią od zakażenia. Pamiętajmy o nakazie zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, dotyczy to również uczestnictwa we wszystkich nabożeństwach w kościele i na cmentarzu.
  5. W naszym kościele na nabożeństwie może przebywać do 50 osób tj. proporcjonalnie do powierzchni kościoła. Zatem starajmy się zajmować miejsca tak jak zostały oznaczone na ławkach, żeby sprostać tym wymaganiom. Jeśli zabraknie miejsca w kościele, zachowując odpowiednie odległości między osobami możemy przy sprzyjającej pogodzie uczestniczyć w nabożeństwie na placu przed kościołem. Z Komunią św. wyjdziemy do Państwa na zewnątrz. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia.
  6. Przypominamy o możliwości korzystania z sakramentu pokuty. Umawiamy się na spowiedź na konkretną godzinę dzwoniąc na parafialny numer telefonu 71 311 52 86.
  7. Od poniedziałku do soboty od 7.30 do 18.00 zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe poprzez składane ofiary i przelewy bankowe na konto parafialne widoczne na stronie internetowej parafii w stopce na samym dole strony. Wszystkim Czcigodnym Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do koszyków przy drzwiach.
  9. Po Mszach św. w zakrystii można rezerwować terminy Mszy św. na drugie półrocze 2020 roku. Przypominamy, że podczas rezerwacji nie składamy ofiar, ale dopiero po odprawionej Eucharystii.
  10. Jako wspólnota parafialna i jako patrioci wspierajmy lokalnych przedsiębiorców, lokalny biznes, handel, usługi i polskie produkty w zakresie jak to jest na dziś możliwe. W rodzinie parafialnej powinniśmy sobie wzajemnie pomagać i być solidarni bo to prosty sposób na rozwój i umacnianie naszej małej Ojczyzny i to nie tylko w kryzysie.