OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 3 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 26.04. 2020 r. PDF Drukuj Email
Piątek, 24 Kwiecień 2020 19:07
  1. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na wieczorne Eucharystie i na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w niedziele o 17.30.
  2. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W tym roku wyjątkowo Uroczystość NMP Królowej Polski ze względu na okres wielkanocny, liturgicznie zostało przeniesione z niedzieli 3 maja na sobotę 2 maja. Dlatego porządek Mszy św. w sobotę będzie taki sam jak w niedzielę. Nabożeństwo majowe o 17.30, a po wieczornej Mszy św. nabożeństwo Fatimskie I Sobót miesiąca.
  3. Transmitujemy w czasie pandemii koronawirusa, Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła. Msze św. w niedziele i 2 maja o godz. 11.00, w dni powszednie o 18.00.
  4. Zatroszczmy się w sposób właściwy o osoby starsze, chore, samotne, będące w potrzebie, o swoich sąsiadów. Wtedy pomoc jest konkretna, sensowna i jest wyrazem miłości bliźniego.
  5. Zachowujmy wszystkie obowiązujące nowe normy i nakazy, które nas i innych uchronią od zarażenia. Pamiętajmy o nakazie zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, dotyczy to również uczestnictwa we wszystkich nabożeństwach w kościele i na cmentarzu.
  6. W naszym kościele na nabożeństwie może przebywać do 50 osób tj. proporcjonalnie do powierzchni kościoła. Zatem starajmy się zajmować miejsca tak jak zostały oznaczone na ławkach, żeby sprostać tym wymaganiom. Jeśli zabraknie miejsca w kościele, zachowując odpowiednie odległości między osobami możemy przy sprzyjającej pogodzie uczestniczyć w nabożeństwie na placu przed kościołem. Z Komunią św. wyjdziemy do Państwa na zewnątrz.
  7. Przypominamy o możliwości skorzystania z sakramentu pokuty. Umawiamy się na konkretną godzinę dzwoniąc na parafialny numer telefonu 71 311 52 86.
  8. Od poniedziałku do piątku od 7.30 do 18.00 zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe poprzez składane ofiary i przelewy bankowe na konto parafialne widoczne na stronie internetowej parafii w stopce na samym dole strony. Wszystkim Czcigodnym Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do koszyków przy drzwiach.
  10. Ograniczona liczba osób uczestniczących we Mszy św. niedzielnej podsuwa nam pomysł, aby w miarę możliwości, przychodzić na Eucharystię w ciągu tygodnia. Zapraszamy. Od Jezusa Eucharystycznego zaczerpnijmy duchowej siły do życia.
  11. Jako wspólnota parafialna i jako lokalni patrioci wspierajmy lokalnych przedsiębiorców, lokalny biznes w zakresie jak to jest na dziś możliwe: sklepiki osiedlowe, działające na wynos restauracje, pizzerie, inne lokalne biznesy. Bo w rodzinie parafialnej powinniśmy sobie pomagać i być solidarni.