OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19.04. 2020 r. PDF Drukuj Email
Sobota, 18 Kwiecień 2020 07:47
  1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Kościół daje nam kolejną szansę uzyskania odpustu zupełnego. Po spełnieniu podstawowych warunków odpustu, trzeba odmówić o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Będzie transmisja z naszego kościoła.
  2. Transmitujemy w czasie pandemii koronawirusa, Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła. Msze św. w niedzielę o godz. 11.00, w dni powszednie o 18.00. Niestety nie osiągnęliśmy 1000 subskrypcji, tylko 724, co nie daje szansy przypisania kanału do parafii i swobodnego nim zarządzania.
  3. Zatroszczmy się w sposób właściwy o osoby starsze, chore, samotne, będące w potrzebie, o swoich sąsiadów. Zachowujmy wszystkie obowiązujące nowe normy i nakazy, które nas i innych uchronią od zarażenia. Od 16 kwietnia 2020 roku mamy nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, dotyczy to również uczestnictwa we wszystkich nabożeństwach.
  4. Od 20 kwietnia, zgodnie z zarządzeniem, w naszym kościele na nabożeństwie może przebywać 50 osób tj. proporcjonalnie do powierzchni kościoła, zachowując między wiernymi odległość co najmniej 7 m. Zatem od poniedziałku starajmy się tak zajmować miejsca, żeby sprostać tym wymaganiom. Jeśli zabraknie miejsca w kościele, zachowując obowiązujące zarządzenie, mamy duży plac przed kościołem i zewnętrzne nagłośnienie.
  5. Przypominamy o możliwości skorzystania z sakramentu pokuty. Umawiamy się na konkretną godzinę dzwoniąc na parafialny numer telefonu 71 311 52 86.
  6. Od poniedziałku otworzymy również cmentarz parafialny na którym może przebywać, zgodnie z zarządzeniem 1 osoba na 15 m2.
  7. Od poniedziałku do soboty od 7.30 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe poprzez składane ofiary i przelewy bankowe na konto parafialne widoczne na stronie internetowej parafii w stopce na samym dole strony. Parafia, utrzymuje się z ofiar wiernych, a Ci którzy o tym wiedzą i rozumieją, dają temu wyraz. Wszystkim Czcigodnym Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Ograniczona liczba osób uczestniczących we Mszy św. niedzielnej podsuwa nam pomysł, aby w miarę możliwości, przychodzić na Eucharystię w ciągu tygodnia. Zapraszamy. Od Jezusa zaczerpnijmy duchowej siły do życia, bo czekają nas długie zmagania. „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię…” Szczęśliwi, którzy uwierzyli w Jezusa i Jezusowi!
  10. Jako wspólnota parafialna wspierajmy lokalnych przedsiębiorców w zakresie jak się na dzisiaj daje: sklepiki osiedlowe, działające na wynos restauracje, pizzerie, inne lokalne biznesy. Bo w rodzinie parafialnej też możemy i powinniśmy sobie pomagać.