OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 12.04. 2020 r. PDF Drukuj Email
Czwartek, 09 Kwiecień 2020 18:05

1. Wszystkim Czcigodnym Parafianom, Mieszkańcom naszej parafii składamy serdeczne życzenia świąteczne. Zmartwychwstały Pan niech wlewa w serca Nadzieję na lepsze jutro, choćby się wydawało, że ten Wielki Piątek ciągle trwa. Po Wielkim Piątku zawsze przychodzi poranek Zmartwychwstania. Życzymy: Miłości, Miłosierdzia, Pokoju w sercu i Bożej Opieki na każdy dzień.
  2. Udostępniamy na parafialnym kanale youtube transmisję online Mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła. Msze św. w każdą niedzielę o godz. 11.00, w dni powszednie o 18.00. Wszystkie szczegóły, aktualności, zmiany zamieszczane są na stronie internetowej parafii. Poinformujmy sąsiadów, znajomych, komu trzeba pomóżmy znaleźć się w tym wirtualnym świecie, który może też z pożytkiem duchowym służyć całej wspólnocie parafialnej. Prosimy też o subskrypcje naszego parafialnego kanału żeby było co najmniej 1000 osób, to nam ułatwi znacznie funkcjonowanie w tej wirtualnej rzeczywistości.
  3. Zatroszczmy się w sposób właściwy o osoby starsze, chore, samotne, będące w potrzebie, o swoich sąsiadów. Zachowujmy wszystkie obowiązujące nowe normy i nakazy, które nas i innych uchronią od zarażenia. W tym czasie najważniejsze, żeby nie wychodzić z domu jeśli to nie jest absolutnie konieczne, bo tylko tak możemy przerwać transmisję wirusa czyli wzajemne zarażanie.
  4. Do czasu powrotu do normalności, istnieje możliwość telefonicznego umówienia się na spowiedź św. Spowiadać możemy tylko w przestronnych pomieszczeniach zachowując odpowiednią odległość między spowiednikiem a penitentem. Nr tel. 71 31152 86. Pamiętajmy jednak, że to także wyjście z domu, a materiały teologiczne o tzw. akcie żalu doskonałego znajdziemy na stronie i stosując się do ich wymogów możemy uzyskać przebaczenie grzechów, a spowiedź św. odłóżmy na najbliższy możliwy, bezpieczny czas. Pamiętajmy również o Komunii św. duchowej uczestnicząc poprzez media w bezpośredniej transmisji Mszy św.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Adamowi Gudynowskiemu – Informatykowi, który zajął się całą kwestią transmisji online Mszy św. i nabożeństw. Wciąż udoskonalamy system, czekamy jeszcze na podłączenie do kościoła sygnału internetu co powinno poprawić jakość transmisji.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe poprzez składane ofiary i przelewy bankowe na konto parafialne widoczne na stronie internetowej parafii w stopce na samym dole. Rozumienie funkcjonowania wspólnoty parafialnej i koszty stałe ponoszone przez parafię, która przychody ma tylko z ofiar wiernych to wyraz dojrzałości i zrozumienia Czcigodnych Ofiarodawców za co składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Modlimy się za Was, tęsknimy za Wami by wspólnota parafialna żyła pełnią duchowego życia. Mamy głęboką nadzieję, że przyjdzie czas właściwy, na który czekamy z Bogiem.