Wrocławska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 2.-10.08.2009 PDF Drukuj Email
Środa, 27 Maj 2009 19:05

Zapraszamy Cię na
29. Wrocławską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy 2.-10.08.2009
Pod hasłem „W trosce o życie”

Wrocławska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 2.-10.08.2009

www.Pielgrzymka.pl

W czasie trwania pielgrzymki chcemy raz jeszcze uświadomić sobie, jak wielkim darem Bożym jest życie, zachwycić się jego pięknem, ożywić w sobie wdzięczność, a zarazem odpowiedzialność za życie własne i naszych bliskich w rodzinie, oraz za życie wszystkich naszych bliźnich i za otaczający nas świat. W tym roku będziemy nieśli na całej trasie w grupach pielgrzymkowych relikwie Świętej Joanny Beretty-Molli, której życie ukazało prawdę o Bogu, który jest miłością i Źródłem wszelkiego życia.

Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej 2. sierpnia (niedziela) o godz. 6.00 pod hasłem „W trosce o życie”. Przybycie na Jasną Górę planujemy 10. sierpnia (poniedziałek) o godz. 9.30. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki na wałach Jasnogórskich o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Siemieniewskiego.

ZAPISY

Do końca lipca u Waszego Duszpasterza i Waszych wspólnotach. Tam pytajcie o szczegóły uczestnictwa w pielgrzymce.
A od 29.07 do 31.07.2009 w godz. od 11.00 do 17.00, 01.08.2009 od 10.00 do 19.00. (inf. tel. 071 328-47-68). Zapisy w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w D.A. „Wawrzyny”- Wrocław, ul. Bujwida 51.

KOSZTY

Koszty pielgrzymki wynoszą: dla dzieci i młodzieży do ukończenia gimnazjum włącznie - 65 zł, dla pozostałych uczestników - 70 zł. (w przypadku uczestnictwa powyżej trzech i więcej osób z jednej rodziny - chodzi tu o najbliższą rodzinę brat, siostra + rodzice dla tych osób przewidziane zniżki)

ZASADY UCZESTNICTWA

W Pielgrzymce może wziąć udział każdy, kto zobowiąże się spełnić następujące warunki:

• zapisze się w swojej parafii (szczegóły u ks. Duszpasterzy) lub w Duszpasterstwie Akademickim do końca lipca br. (przy zapisach prosimy o wybranie grupy).
  • powstrzyma się całkowicie od palenia tytoniu i picia alkoholu
  • przestrzegać będzie zakazu noclegów koedukacyjnych
  • będzie wypełniał polecenia Brata Przewodnika i jego współpracowników
  • przyjmie w duchu pokuty wszystkie trudy pielgrzymowania (m.in. zadba o skromny strój),
  • telefony komórkowy będzie używał tylko na noclegach i postojach
  • osoby nieletnie mogą wyruszyć jedynie z opiekunem pełnoletnim.

JAK PRZYGOTOWAC SIĘ DO DROGI!

Bagaże (podpisane z adresem i numerem grupy) oddajemy w miejscach i terminie ustalonym indywidualnie dla każdej grupy z Księdzem Przewodnikiem przy zapisach. Należy zabrać ze sobą: dokumenty, książeczkę do nabożeństwa, różaniec, śpiewnik, notatnik, kilka zmian bielizny osobistej, dwie pary dobrze rozchodzonego obuwia, skarpety wełniane i bawełniane, nakrycie głowy, płaszcz od deszczu, namiot, materac albo karimatę, śpiwór lub koce, kubek i łyżkę. Dbając o własne bezpieczeństwo pamiętaj aby mieć przy sobie informację o stale przyjmowanych lekach i dokument stwierdzający o Twoim ubezpieczeniu zdrowotnym. Wszystkie rzeczy zapakować w worki foliowe. Na trasie jest możliwość zaopatrzenia się w chleb, nabiał (jogurt, mleko itd.) oraz w podstawowe art. spożywcze.

Do zobaczenia na pielgrzymkowym szlaku!
Przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej
ks. Stanisław Orzechowski