OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 5 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 29.03. 2020 r. PDF Drukuj Email
Piątek, 27 Marzec 2020 20:32
  1. W związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących odpowiednich zachowań wobec wciąż obecnej epidemii koronawirusa stosujmy się do zaleceń osób odpowiedzialnych za nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Będzie to dla wspólnego dobra. Słuchajmy, oglądajmy i czytajmy informacje tylko z wiarygodnych źródeł, a nade wszystko módlmy się i ufajmy Bogu, że oddali od nas to nieszczęście.
  2. Zgodnie z zarządzeniem odwołujemy wszystkie spotkania duszpasterskie dzieci, młodzieży i dorosłych na czas kwarantanny, tożsamy z czasem zamknięcia szkół i przedszkoli, a dziś już także wielu urzędów.
  3. Nowe zarządzenie ogranicza liczbę osób uczestniczących w Nabożeństwach do 5. W związku z tym prosimy by we Mszy św. zamówionej uczestniczyła tylko najbliższa rodzina, maksymalnie 5 osób. Łączmy się duchowo wszyscy, módlmy się i korzystajmy z bezpośrednich transmisji Mszy św. i Nabożeństw w radio, telewizji i internecie.
  4. Udostępniamy na parafialnym kanale youtube transmisję online Mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła. Msze św. w każdą niedzielę o godz. 11.00, Droga Krzyżowa w piątki o 17.30, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Ze względu na nowe ograniczające zasady uczestnictwa będziemy również transmitować Msze św. o 18.00 w ciągu tygodnia oraz Triduum Paschalne. Wszystkie szczegóły, aktualności zamieszczane są na stronie internetowej parafii. Poinformujmy sąsiadów, znajomych, komu trzeba pomóżmy znaleźć się w tym wirtualnym świecie, który może też z pożytkiem duchowym służyć całej wspólnocie parafialnej. Prosimy też o subskrypcje naszego parafialnego kanału żeby było co najmniej 1000 osób.
  5. Zatroszczmy się w sposób właściwy o osoby starsze, chore, swoich sąsiadów, którzy mogą być w potrzebie zrobienia im zakupów. Zachowujmy wszystkie obowiązujące nowe normy i nakazy, które nas i innych uchronią od zarażenia.
  6. Sytuacja epidemiczna w kraju zmusza nas do odwołania ustalonych terminów Sakramentu Bierzmowania, I Komunii św. i I Rocznicy Komunii św. Nowe terminy podamy po ustaniu zagrożenia, z odpowiednim wyprzedzeniem.
  7. Istnieje możliwość telefonicznego umówienia się na spowiedź św. Spowiadać możemy tylko w przestronnych pomieszczeniach zachowując odpowiednią odległość między spowiednikiem a penitentem. Nr tel. 71 31152 86.
  8. Odwołujemy również odwiedziny chorych w I Sobotę Miesiąca kwietnia.
  9. Na czas epidemii zawieszamy praktykę zbierania ofiar na sprzątanie i dekorację kościoła.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest dostępna na stronie w wersji PDF.