UWAGA WAŻNE INFORMACJE 24.03.2020r. PDF Drukuj Email
Wtorek, 24 Marzec 2020 14:39

W związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących odpowiednich zachowań wobec wciąż obecnej epidemii koronawirusa stosujmy się do zaleceń osób odpowiedzialnych za nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Będzie to dla wspólnego dobra. Słuchajmy, oglądajmy i czytajmy informacje tylko z wiarygodnych źródeł, a nade wszystko módlmy się i ufajmy Bogu, że oddali od nas to nieszczęście.

Zgodnie z zarządzeniem odwołujemy wszystkie spotkania duszpasterskie dzieci, młodzieży i dorosłych na czas kwarantanny, tożsamy z czasem zamknięcia szkół i przedszkoli, a dziś już także wielu urzędów.

Nowe zarządzenie ogranicza liczbę osób uczestniczących w Nabożeństwach do 5. W związku z tym prosimy by we Mszy św. zamówionej od dziś uczestniczyła tylko najbliższa rodzina, maksymalnie 5 osób. Łączmy się duchowo wszyscy, módlmy się i korzystajmy z bezpośrednich transmisji Mszy św. i Nabożeństw w radio, telewizji i internecie.

Zatroszczmy się w sposób właściwy o osoby starsze, chore, swoich sąsiadów, którzy mogą być w potrzebie zrobienia im zakupów. Zachowujmy wszystkie obowiązujące nowe normy i nakazy, które nas i innych uchronią od zarażenia.

Sytuacja epidemiczna w kraju zmusza nas do odwołania ustalonych terminów Sakramentu Bierzmowania, I Komunii św. i I Rocznicy Komunii św. Nowe terminy podamy po ustaniu zagrożenia, z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Na czas epidemii zawieszamy praktykę zbierania ofiar na sprzątanie i dekorację kościoła.