OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 4 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 22.03. 2020 r. PDF Drukuj Email
Sobota, 21 Marzec 2020 08:49
  1. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa stosujmy się do zaleceń osób odpowiedzialnych za nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Będzie to dla wspólnego dobra. Jeśli jesteśmy przeziębieni, mamy wątpliwości co do naszego stanu zdrowia pozostańmy w domach, nie narażajmy innych i siebie poprzez niewłaściwe zachowanie i dbajmy o higienę. Słuchajmy, oglądajmy i czytajmy informacje tylko z wiarygodnych źródeł, a nade wszystko módlmy się i ufajmy Bogu, że oddali od nas to nieszczęście.
  2. Zgodnie z zarządzeniem odwołujemy wszystkie spotkania duszpasterskie dzieci, młodzieży i dorosłych na czas kwarantanny, tożsamy z czasem zamknięcia szkół i przedszkoli, a dziś już także wielu urzędów.
  3. Podczas Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.30 i 19.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przez okres Wielkiego Postu podczas Mszy św. i nabożeństw będziemy się modlić o to by Pan Bóg ochronił nas przed współczesnymi chorobami śpiewając suplikacje.
  4. W związku z zagrożeniem epidemicznym przenosimy renowację Misji Św. z okresu Wielkiego Postu na czas adwentu.
  5. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po rannej Mszy św. i adoracja przez cały dzień do 17.30. Naszą modlitwą otoczmy osoby chore, lekarzy, pielęgniarki, cały personel medyczny i sanitarno-epidemiologiczny i prośmy Dobrego Boga by oddalił od nas wszelkie nieszczęścia.
  6. Zatroszczmy się w sposób właściwy o swoich sąsiadów, którzy mogą być w potrzebie zrobienia im zakupów zachowując wszystkie normy, które nas uchronią od zarażenia kogoś lub siebie.
  7. Kto chciałby podjąć duchową adopcję dziecka poczętego może zgłosić swój akces w zakrystii. 25 marca podczas wieczornej Mszy św. dokonamy aktu duchowej adopcji.
  8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Chabrowej za przekazaną dla Rady Parafialnej ofiarę na sprzątanie i dekorację kościoła w kwocie …………… . Msza św. w intencji ofiarodawców będzie odprawiona w dniu ………………… o godz. ………….. W najbliższym tygodniu prosimy o odpowiedzialność za swój kościół mieszkańców ul. Modrzewiowej, ul. Kasztanowej, ul. Klonowej.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępna jest przy wyjściach z kościoła.