PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj Email
Niedziela, 15 Marzec 2020 20:35

Wielce Czcigodni Parafianie Parafii Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach!

To bardzo źle zabrzmi w ustach kapłana, że dziękuję serdecznie za to, że nie przyszliście tłumnie na Msze święte niedzielne 15 marca 2020 roku.

Zważywszy na powagę sytuacji epidemiologicznej w naszej Ojczyźnie i obowiązujące przepisy bardzo Wam dziękuję, że wykazaliście wielką dojrzałość i odpowiedzialność wobec całej wspólnoty naszej parafii i posłuchaliście zaleceń, żeby chronić własne i cudze zdrowie, a może nawet i życie. Jestem z Was dumny, bo my kapłani posługujący w parafii nie musieliśmy mieć dylematów, które w sobotę wieczorem nurtowały w naszych głowach: „a co będzie jak przyjdzie większa liczba wiernych niż zalecana maksymalnie liczba 50 osób? Co będziemy robić? Zamykać drzwi kościoła, zawracać ludzi do domu?”…

Nie potrzeba było się martwić. Na każdej Mszy św. liczba wiernych nie przekroczyła 35 osób.

Dziękując jeszcze raz za Waszą postawę, proszę byśmy nie ustawali w modlitwie każdego dnia.

Kościół jest u nas otwarty zawsze nie tylko w tym czasie.

Od poniedziałku do soboty, od godz. 7.30 do 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Módlmy się za chorych, za cały personel sanitarny i medyczny, za tych, którzy nie wytrzymując napięcia tracą nadzieję. Słuchajmy, oglądajmy i czytajmy informacje tylko ze sprawdzonych źródeł, nie wysyłajmy niesprawdzonych, nieprawdziwych informacji, żeby nie podsycać niepokoju. Patrzmy też na naszą stronę parafialną bo tu będziemy podawać istotne informacje dotyczące życia parafialnego. Do 29 marca 2020 roku wszystkie dotychczasowe zasady obowiązują.

BÓG JEST Z NAMI I NIGDY NAS NIE OPUŚCI

Siechnice, dnia 15 marca 2020 roku Ks. Proboszcz z Duszpasterzami