Ważne informacje dla nowych mieszkańców parafii Siechnice PDF Drukuj Email
Niedziela, 01 Październik 2017 08:51

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych mieszkańców. Wspólnota to grupa ludzi, których łączy wspólny cel. Wspólnota Parafialna powinna z odpowiedzialnością, życzliwością i troską dbać o dobro wspólne, którym jest dla wszystkich kościół – miejsce spotkań z Bogiem, ale i ze sobą. Tu musimy się nieustannie uczyć naśladując naszego Mistrza Jezusa Chrystusa. Jeśli utożsamiamy się ze wspólnotą to efekty i radość życia przyjdzie szybko, ale jeśli tylko chcemy wykorzystywać wspólnotę i egoistycznie dbać jedynie o swoje dobro radości nie będzie nigdy. Pragniemy, zwłaszcza nowym mieszkańcom przekazać informacje organizacyjne.

 

  1. Pierwsza dotyczy parkowania na parkingu za kościołem. Może się wydawać nie logiczna bo miejsca są narysowane tak, aby jeden samochód stawał za drugim, a na nowej części parkingu nawet za trzecim. Dzięki temu przyjeżdżający na nabożeństwo mogą zaparkować trzy razy tyle samochodów. Starajmy się stosować do narysowanych linii, a przy większych uroczystościach do kierującego ruchem. Tak więc nie warto pukać się w głowę i komentować kto to wymyślił tylko starać się dobrze parkować myśląc o innych, którzy też chcą postawić swój samochód. I miejmy cierpliwość, bo każdy chce zaparkować i wyjechać. Bądźmy uprzejmi.
  2. Druga informacja: w każdą niedzielę ogłaszamy poszczególne ulice i bramy z których mieszkańcy biorą na siebie odpowiedzialność sprzątania kościoła. Polega to na tym, że trzeba się dogadać z sąsiadami i poczuć się odpowiedzialnym i przejść do sąsiadów w dogodnej dla nich porze i pozbierać ofiary na sprzątanie i dekorację kościoła i przed sobotą przekazać albo w kościele, albo na plebanii dla Rady Parafialnej, która u nas koordynuje wszystkie sprawy związane ze sprzątaniem kościoła.
  3. Trzecia informacja: w naszej parafii okazja do spowiedzi św. jest każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Prosimy przestrzegać tej zasady, ponieważ wkrada się pewien nieporządek. Nie powinniśmy spowiadać w czasie Mszy św., ponieważ wierny przychodzi na Mszę św. i nie da się równocześnie przeżywać tych dwóch sakramentów, bo albo uczestniczę uważnie we Mszy św., albo się spowiadam. Starajmy się z liturgicznym zrozumieniem i pobożnością stosować tę zasadę.
  4. Czwarta informacja: W podziemiach kościoła mamy salkę, która została przygotowana dla rodziców z małymi dziećmi. Jest tam przekaz medialny obrazu i głosu z kościoła, a dzieci są usprawiedliwione jeśli tam sobie porozmawiają czy nawet pokrzyczą. Daje to całej wspólnocie zgromadzonej na Eucharystii możliwość spokojnego i pobożnego uczestnictwa. Prosimy również o wyrozumiałość dla siebie wzajemnie.
  5. Piąta informacja: W dni powszednie poranne Msze św. i niektóre wieczorne odbywają się w Kaplicy w podziemiach kościoła. Tam też jest konfesjonał i zakrystia.
  6. Szósta informacja: Schodząc do podziemi kościoła napotkamy toaletę z której awaryjnie można korzystać. Prosimy jedynie dla wspólnego dobra korzystać z niej właściwie; zwłaszcza nie wrzucać do muszli papieru do wycierania rąk i rolek papieru toaletowego bo to zapycha rury kanalizacyjne i wtedy nikt nie może korzystać.
 
 

Wirtualny spacer po świątyni

Pro-life

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Niepokalanego Serca NMP
ul. Kościelna 4 • 55-011 Siechnice • tel./fax. (071) 311 52 86
REGON: 040080226 • Konto bankowe nr: 19 1600 1156 1848 3784 1000 0001