Informacja Metropolity Wrocławskiego na temat szkół katolickich działających na terenie miasta Wrocławia PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 03 Kwiecień 2017 00:00

Umiłowani w Panu Archidiecezjanie

W związku z najnowszymi zmianami w systemie oświaty, przeobrażeniom ulegają także szkoły katolickie działające na terenie naszej Archidiecezji. Moje rozeznanie pozwala mi stwierdzić, iż są to placówki, w których duży nacisk kładziony jest zarówno na wysoki poziom kształcenia, jak i – co dla nas jest szczególnie ważne – na wychowanie młodego człowieka w duchu wartości chrześcijańskich. Absolwenci tych szkół osiągają bardzo dobre wyniki podczas egzaminów wieńczących naukę, odnoszą sukcesy na olimpiadach przedmiotowych i są doskonale przygotowani do tego, by radzić sobie we współczesnym świecie. Zachęcam szczególnie rodziców dzieci w wieku szkolnym do zapoznania się z ofertą tych szkół oraz do zapisywania swoich synów i córek w ich mury.

Od września br. we Wrocławiu rozpoczną działalność ośmioklasowe szkoły podstawowe: Sióstr Salezjanek (przy pl. Franciszkańskim), Katolicka Szkoła Podstawowa im. NMP Pośredniczki Łask (przy ul. Szkockiej) oraz Salezjańska Szkoła Podstawowa (przy ul. Świętokrzyskiej). Młodzież natomiast będzie mogła zdobywać wiedzę w następujących szkołach ponadgimnazjalnych: Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. NMP Pośredniczki Łask (przy ul. Szkockiej), Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Urszulanek (przy pl. Nankiera) i Liceum Salezjańskim (przy ul B. Prusa), a także w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie.

Każda z tych placówek – dbając o specyficzny dla siebie charakter i pielęgnując własne tradycje i charakterystyczną dla siebie atmosferę – troszczy się o wysokie standardy nauczania, zapewniając wychowankom wykwalifikowaną kadrę oraz ciekawe i rozwijające zajęcia pozalekcyjne.

Więcej informacji na temat poszczególnych szkół można znaleźć na ich stronach interneto­wych. Zachęcam wszystkich do osobistego kontaktu i zapoznania się szerzej z możliwościami, jakie dzieciom daje nauka w katolickiej placówce.

+ Józef Kupny
Arcybiskup Metropolita Wrocławski