Weź udział w Marszu dla Życia i Rodziny PDF Drukuj Email
Sobota, 21 Maj 2016 15:18

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej uprzejmie informuje, że w dniu 29 maja br., w niedzielę, ulicami Miasta Wrocławia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywie tej patronuje J. E. Ks. Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski.

Marsze dla Życia i Rodziny mają już swoją tradycję w całej Polsce. Są one manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich rodziny z dziećmi, dziadkowie, wujowie ale także różnego rodzaju wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia.

Wraz z organizatorami tego Marszu, zwracamy się do wszystkich zatroskanych o dobro i piękno każdej Rodziny do uczestniczenia w Marszu, we Wrocławiu w niedzielę 29 maja 2016 roku. Jest to już siódmy z kolei marsz i będzie przebiegał w całej Polsce pod hasłem: "Rodzina bezcennym darem!" . Jak co roku będzie radośnie, kolorowo i bardzo rodzinnie. Będzie to Święto Wrocławskich Rodzin.

Marsz poprzedzi uroczysta Msza św. o godz. 11.00 w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim w intencji małżeństw i rodzin. Homilię wygłosi J.E. Ks. Bp Jacek Kiciński.

Wychodząc na ulicę Wrocławia uczestnicy MARSZU będą chcieli dać świadectwo, że są ludźmi, którzy cieszą się życiem i kochają swoje rodziny. Będą chcieli też swoim świadectwem przypomnieć właściwy kierunek ich troski - RODZINA powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście dzieci i rodziców. Będzie to również nasz dar duchowy na rzecz Synodu Biskupów poświęconego RODZINIE.

Przewielebnych Księży Proboszczów prosimy o przekazanie tej informacji wiernym oraz zachętę do licznego uczestnictwa w tym MARSZU, a szczególnie całych rodzin, rodziców wraz z dziećmi.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

Ks. Marian Biskup