PLAN PIERWSZEJ RODZINNEJ MAJÓWKI W DNIU 3 MAJA 2016 PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 25 Kwiecień 2016 22:02

Burmistrz Siechnic Milan Ušák zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Siechnice na 3 maja na pierwszą Rodzinną Majówkę organizowaną z okazji uroczystych obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:00 w Kościele Parafialnym w Siechnicach. Podczas Mszy Świętej wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzież z Gimnazjum w Siechnicach.

Następnie uroczystości przeniosą się na plac miejski przed ratuszem, gdzie na mieszkańców, a szczególnie tych najmłodszych, czekać będą liczne atrakcje m.in. takie jak mini akademia rowerowa, pokazy wozów strażackich, warsztaty artystyczne i wiele innych.

W trakcie imprezy mieszkańcy będą mogli przekąsić coś smacznego z food trucków serwujących swoje specjały, skosztować pyszności przygotowanych przez gminne koła gospodyń oraz zapoznać się z ofertą klubów sportowych działających na terenie gminy Siechnice.

Podczas pikniku będzie można także skorzystać z porad rehabilitantów z Ośrodka Zdrowia w Świętej Katarzynie, a także oddać krew w mobilnym punkcie poboru krwi, który w tym dniu zawita do Siechnic. Swoją działalność zainauguruje też nowy salon optyczny, w którym będzie można uzyskać porady oraz umówić się na bezpłatne badanie wzroku.

Majówka będzie też inauguracją sezonu rowerowego. Oprócz wspomnianej już mini akademii rowerowej dla dzieci, będzie można skorzystać też z bezpłatnego serwisu rowerowego. Wykwalifikowany serwisant będzie wykonywał takie naprawy jak: centrowanie kół, regulację hamulców, regulację przerzutek, dokręcanie kół oraz pedałów, smarowanie łańcucha, sprawdzenie ciśnienia w oponach.

Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy na pierwszą Rodzinną Majówkę w Siechnicach.