ZAPROSZENIE MŁODYCH DO KATEDRY PDF Drukuj Email
Niedziela, 13 Marzec 2016 18:22

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

Minęło już ponad 30 lat od dnia, kiedy św. Jan Paweł II zaprosił młodych z całego świata na spotkanie z następcą św. Piotra. Wówczas nasz Papież wyraził pragnienie, by regularnie co roku w Niedzielę Palmową w każdej diecezji młodzi mogli spotkać się ze swoim biskupem, aby wspólnie przeżywać Światowy Dzień Młodzieży. Tłumaczył wówczas, że dzień, w którym przeżywamy wspomnienie wjazdu Jezusa do Jeruzalem na święto Paschy ma być dla każdego dniem wyjścia na spotkanie Boga.

Podejmując to wyzwanie od lat młodzież w różnych zakątkach ziemi właśnie w ten sposób wkracza w Wielki Tydzień. Wychodzą ze swoich parafii, wspólnot, domów na spotkanie Boga i zachęcają wszystkich, aby w następnych dniach w skupieniu i na modlitwie rozważać Tajemnice Paschalne Chrystusa.

Czujemy się spadkobiercami tej tradycji, dlatego pragnę zaprosić każdego i każdą z Was – młodzi Przyjaciele – na Spotkanie Młodych, które będziemy przeżywać w Niedzielę Palmową 20 marca br. we wrocławskiej katedrze. Rozpocznie je Msza Święta o godz. 15.00, a po niej – specjalnie dla Was – na scenie przed katedrą wystąpią zespoły muzyczne, a jedna ze wspólnot poprowadzi modlitwę uwielbienia.

Chciałbym, by nasze spotkanie było nie tylko kolejnym etapem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Polsce, ale przede wszystkim początkiem nowej tradycji spotkań młodzieży naszej diecezji – tak, jak chciał tego św. Jan Paweł II.

Liczę na Waszą obecność i już dziś dziękuję Waszym duszpasterzom i katechetom, którzy pomogą Wam zorganizować przyjazd w Niedzielę Palmową do Wrocławia. Do zobaczenia.

+ Józef Kupny

Arcybiskup Metropolita Wrocławski