BOŻE CIAŁO W MIESIĄCU POŚWIĘCONYM BOSKIEMU SERCU 2015 PDF Drukuj Email
Środa, 27 Maj 2015 17:49

W czwartek 04. czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w naszej parafii będą o 7.30; 9.00, po której wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami miasta, i Msza św. wieczorna o 18.00.

Procesja, w tym roku z orkiestrą, przejdzie ulicami: Kościelną, Świerczewskiego, Gimnazjalną, Jana Pawła II z powrotem do kościoła. Na trasie procesji będą ustawione 4 ołtarze. Prosimy mieszkańców całej parafii o zadbanie o wystrój tych ołtarzy. Udekorujmy też okna naszych mieszkań emblematami religijnymi pokazując naszą wiarę jako świadectwo, że się nie wstydzimy Chrystusa Eucharystycznego.

Dziewczynki chcące sypać kwiaty mają próby z Paniami Katechetkami od poniedziałku do środy po nabożeństwie czerwcowym. Dzieci Rocznicowe w białych strojach oraz młodzież gimnazjalną zapraszamy do czynnego wzięcia udziału w procesji.

Wszystkie grupy i wspólnoty działające przy parafii oraz wszystkich wiernych całej parafii zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas procesji

Gdyby deszczowa pogoda nie pozwoliła na wyjście procesji z kościoła to porządek Mszy św. będzie taki jak w każdą niedzielę.

W tym tygodniu przypada I Piątek, I sobota i I Niedziela miesiąca.

W piątek zapraszamy na Mszę św. z uwielbieniem o 20.00,

w sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem,

w niedzielę po Mszy św. o 9.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca i Krwi Chrystusa, a po Mszy św. o 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na wieczorne Eucharystie i na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie, święta i niedziele po wieczornej Mszy św.