ZAPROSZENIE dla Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej PDF Drukuj Email
Piątek, 13 Marzec 2015 22:37

dla Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej
na uroczystą Eucharystię sprawowaną w Archikatedrze Wrocławskiej
przez J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolitę Wrocławskiego,
w dniu patronalnego święta – 19 marca 2015 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dnia 19 marca br., w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Kościół Wrocławski przeżywać będzie święto patronalne Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego oraz Księdza Biskupa seniora Józefa Pazdura.
W tym dniu Ksiądz Arcybiskup Metropolita będzie sprawował uroczystą Eucharystię, dziękując Bogu za wszelkie otrzymane łaski i powierzając opiece Świętego Patrona swoją pasterską posługę. W związku z powyższym, Kuria Metropolitalna Wrocławska, serdecznie zaprasza Duchowieństwo Diecezjalne i Zakonne, Żeńskie Zgromadzenia Zakonne naszej Archidiecezji oraz Was wszystkich - Drodzy Bracia i Siostry, byśmy gromadząc się w dniu 19 marca br. o godz. 18.30 w Katedrze Wrocławskiej na uroczystej liturgii pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa wyrazili w szczególny sposób swą więź z naszym Arcypasterzem i otoczyli Jego osobę oraz osobę Biskupa Pazdura swoją modlitwą. Zjednoczeni w modlitwie do naszego Pana Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana wypraszać będziemy dla Czcigodnych Solenizantów obfitość Bożego błogosławieństwa, dary i łaski Ducha Świętego oraz nieustanną opiekę Maryi, Matki Kościoła, jak i Jej Przeczystego Oblubieńca – św. Józefa.

Ks. dr Rafał Hołubowicz
Kanclerz Kurii