ŚW. KRZYSZTOFIE MÓDL SIĘ ZA WSZYSTKIMI KIERUJĄCYMI NIE TYLKO W NIEDZIELĘ 20 LIPCA 2014 ROKU PDF Drukuj Email
Sobota, 05 Lipiec 2014 21:42

Kuria Metropolitalna Wrocławska uprzejmie informuje, iż w dniach 20-27 lipca 2014 r. obchodzony będzie w Polsce XV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na krańce świata”. Tydzień ten ma dwa oblicza. Pierwszym z nich jest nasza wspólna troska o sprawę poprawy bezpieczeństwa na drodze. Jest to zagadnienie ważne społecznie. Codziennie bowiem docierają do nas informacje o wypadkach i tragediach na naszych drogach. Drugim obliczem Tygodnia św. Krzysztofa jest troska o potrzeby misjonarzy i misjonarek i wyposażenie ich w odpowiednie pojazdy.

W związku z powyższym, odpowiadając na prośbę działającej z ramienia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji – MIVA Polska, Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, wyraża zgodę na przeprowadzenie w parafiach Archidiecezji Wrocławskiej, w niedzielę 20 lipca br., zbiórki pod hasłem: „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy”, na rzecz pomocy materialnej misjonarzom i misjonarkom.

Forma przeprowadzenia tejże zbiórki zależy od uznania Przewielebnego Księdza Proboszcza. Zachęcając do udziału w tej pięknej akcji organizowanej przez MIVA Polska, wyrażamy serdeczną wdzięczność Przewielebnemu Księdzu Proboszczowi oraz wszystkim parafianom za wkład na rzecz pomocy misjonarzom i misjonarkom pracującym w różnych zakątkach naszego globu.

W naszej parafii zapraszamy wszystkich kierowców W NIEDZIELĘ 20 LIPCA na Mszę św. o 12.30, a po Mszy św. poświęcenie pojazdów.

Podczas Mszy św. można będzie złożyć na tacę ofiarę przeliczając swoje przejechane kilometry.

Pozdrawiamy Wszystkich Kierowców i życzymy bezpiecznej jazdy.