Relacja z zawodów o Puchar Proboszcza Parafii Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach PDF Drukuj Email
Piątek, 13 Czerwiec 2014 22:17

W dniu 7 czerwca na stawie Błękitna Łaguna w Siechnicach rozegrano kolejne zawody wędkarskie o puchar Proboszcz Parafii Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach. Od godziny 7 trwały zapisy, w szranki o puchar stanęło 27 zawodników w tym czterech juniorów z koła wędkarskiego Zacisze, jedna kobieta koło Zacisze oraz 22 seniorów z kół Zacisze, Cz. Łacha, Fishing 24, Rosówka, Odra, Prusic, Harpun, Feder. Organizatorem zawodów było Miejskie koło Wędkarskie Zacisze z Siechnic.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00. Pogoda w tym dniu była słoneczna wiał lekki wiatr który nie przeszkadzał zawodnikom. W skupieniu oczekiwali na duże ryby. O godzinie 12,00 sędzia sygnałem ogłosił koniec zawodów. Sędziowie podchodząc do każdego zawodnika, ważyli złowione ryby. Komisja zawodów przystąpiła do obliczania wyników i ustalania kolejności miejsc zajętych w zawodach. Już wszystko jest jasne. Prezes koła Zacisze zaprasza wszystkich na uroczyste zakończenie zawodów. Wita serdecznie przybyłego na zawody Proboszcza naszej Parafii. Księdza Stanisłąwa Stelmaszka który dziękuje wszystkim zawodnikom za sportową i uczciwą rywalizację, gratuluje uzyskanych wyników. Następuje moment ogłaszania wyników i nagradzanie zawodników. Są to puchary. Zwycięzców dekoruje sam Proboszcz Stanisław Stelmaszek. W pierwszej kolejności nagradzani są juniorzy.

• I miejsce zajął kol. Pilszak Miłosz z koła Zacisze z wynikiem 5215 pkt
  • II miejsce zajął kol. Huk Dominik z koła Zacisze z wynikiem 4315 pkt
  • II miejsce zajął kol. Głowiński Karol z koła Zacisze z wynikiem 1010 pkt

W kategorii kobiet

• I miejsce zająła kol. Bagińska Bożena z koła Zacisze z wynikiem 1620 pkt

W kategorii senior:

• I miejsce zajął kol. Sochacki Kamil z koła Rosówka z wynikiem 7500 pkt
  • II miejsce zajął kol. Burek Łukasz z koła Cz. Łacha z wynikiem 5180 pkt
  • II miejsce zajął kol. Skrzydło Jarosław z koła Cz. Łacha z wynikiem 5055 pkt

Ogółem złowiono 65,135 kg ryb.

Zawody dobiegły końca Prezes koła Zacisze Zbigniew Janiszewski podziękował wszystkim zawodnikom i obiecał że zawody o Puchar Proboszcza będą kontynuowane w latach następnych ,kto nie zdobył pucharów nic straconego bo za rok będzie okazja do rewanżu. Zawody zakończył posiłek przy kiełbasie z grilla, był okazją do wymiany opowieści o przygodach znad wody. Kiełbasy starczyło nie tylko dla wszystkich zawodników jak również obecnych osób. Całość imprezy przebiegała w miłej i spokojnej atmosferze.