BOŻE CIAŁO W SIECHNICACH 19.06. 2014 ROK PDF Drukuj Email
Niedziela, 15 Czerwiec 2014 20:10

W czwartek 19.06. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o 7.30; o 9.30 i 18.00. Po Mszy św. o 9.30 procesja Eucharystyczna ulicami miasta: ul. Piłsudskiego, ul. Fieldorfa, ul. Jana Pawła II, ul. Gimnazjalną, ul. Zacisze, ul. Sportową, ul. Jana Pawła II do kościoła.

Udekorujmy chociaż trasę przejścia procesji.

Na trasie przejścia procesji ustawione będą 4 ołtarze: ołtarz I: przy połączeniu ulic Fieldorfa i Jana Pawła II, ołtarz II: przy skrzyżowaniu ulic Gimnazjalnej, Henryka III i ul. Zacisze, ołtarz III: przy skrzyżowaniu ul. Zacisze i Sportowej, ołtarz IV: przed skrzyżowaniem ul. Jana Pawła II i ul. Kościelnej.

Tradycją tej parafii jest, że mieszkańcy całej parafii troszczą się o wystrój ołtarzy, dlatego proponujemy, aby dwa pierwsze ołtarze dekorowali mieszkańcy ulic położonych na zachód od ul. Świerczewskiego, czyli w kierunku Wrocławia. Kolejne dwa ołtarze: mieszkańcy ulic położonych na wschód od ul. Świerczewskiego czyli w kierunku Oławy.

Zakończenie procesji z błogosławieństwem i uroczyste Te Deum w kościele.

Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe w strojach liturgicznych do udziału czynnego w procesji.

Rodziców małych dzieci, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji zapraszamy na próby z dziećmi: od poniedziałku do środy po nabożeństwach czerwcowych. Pani katechetka Urszula i Pani katechetka Grażyna przygotowują wszystkie dzieci do udziału w procesji.

UWAGA!!! W przypadku deszczowej pogody procesji nie będzie, a porządek Mszy św. będzie taki jak w każdą niedzielę.