POMOC NIE JEDNO MA IMIĘ… Chcemy pomagać i okazywać miłość praktyczną w naszej wspólnocie PDF Drukuj Email
Niedziela, 02 Marzec 2014 21:52

Dnia 23.02.2014 odbyło się zwołane przez księdza proboszcza zebranie Zespołu Caritas oraz parafialnego wolontariatu. Został przedyskutowany plan działania na przyszłość jak i działania pojęte do tej pory. Pojawiło się sporo nowych pomysłów.

W dzisiejszych czasach najważniejszą sprawą jest informacja, dlatego tak ważne jest, aby znać potrzeby i potrzebujących. Zachęcamy bardzo do dzielenia się, kto, gdzie może potrzebować pomocy, aby taka pomoc docierała do tych, którzy naprawdę jej potrzebują. Nasza Wspólnota Parafialna na pewno ma dużo rodzin wielodzietnych, osoby samotne, które potrzebują choćby rozmowy przy kawie, czy osób potrzebujących na tu i teraz. To właśnie do nich najbardziej chcielibyśmy dotrzeć. Często osoby najbardziej potrzebujące nie umieją, lub nie chcą, same zwrócić się o pomoc….

Z rokiem 2013 zakończył się program unijny, na bazie którego Caritas rozdawała jedzenie najuboższym mieszkańcom gminy po przedstawieniu przez nich stosownych dokumentów. Potrzeba działania jak i zapotrzebowanie na pomoc wciąż są obecne wśród członków naszej wspólnoty. Dlatego ustalono, że Zespół będzie nadal zbierał rzeczy, które będą przekazywane potrzebującym.

Zostało powołane „parafialne pogotowie”, dzięki któremu można będzie w trybie niezwłocznym pomóc osobom, które takiej pomocy potrzebują.

Naszej pomocy potrzebuje także Ukraina, dla której przez najbliższe kilkanaście dni będą także zbierane dary jak i środki pieniężne.

Raz w miesiącu, w najbliższej przyszłości, przy parafii będą działać darmowe porady prawne dla osób niezamożnych, które takiej porady pilnie potrzebują.

PODSUMOWANIE:

• Pod hasłem: „Oddaję to, czego sam nie wstydziłbym się dostać” można przynieść odzież, zabawki, artykuły najpilniejszej potrzeby (pampersy, środki czystości itp.) w każdą sobotę w godz. 10.00 - 12.00 do podziemi kościoła (wejście od strony bunkra), gdzie o wymienionej porze Caritas pełni dyżur.
  • „Pomagam dziś, mnie pomogą jutro” – każdy potrzebujący z terenu parafii może zgłosić pilną potrzebę pomocy. Matka, której dziecko zachorowało właśnie i nie ma jak iść po mleko, starsza osoba, której należy zrobić zakupy, czy chory człowiek nie mający w pobliżu nikogo, kto może pomóc kupić np. chleb. Teraz pod numerem telefonu 727-430-642 można zgłosić taką pilną potrzebę a Caritas wraz z wolontariatem zrobi wszystko, co możliwe, aby do potrzebującej osoby dotrzeć. Prosimy o rozważne korzystanie z tej pomocy i uszanowanie czasu osób, które zgodziły się pomagać w tej formie.
  • Solidarni z Ukrainą: do 16.03 w kościele przed lub po Mszach świętych można przynieść: pampersy dla dorosłych, środki czystości: proszki do prania, płyny do mycia naczyń, środki dezynfekcyjne, ręczniki, pościel, prześcieradła, środki opatrunkowe, wózki inwalidzkie, chodziki. Można także dokonać wpłaty na konto Parafialnego Zespołu Caritas, wpisując w tytule przelewu „Ukraina”. Nr konta: 29 9584 1092 2010 1001 5418 0001
  • …………………………… -> zostało mnóstwo miejsca na pomysły. Może Twój właśnie? Pomysł i jego realizacja to klucz do sukcesu, aby pomagać mądrze i tam, gdzie istnieje realna potrzeba.

Zarówno Zespół Caritas jak i parafialny wolontariat nigdy nie zamkną listy osób, które chcą się na nią zapisać… też pod podanym telefonem.