Posłuchajmy filozofii... Co mówi o miłości? PDF Drukuj Email
Środa, 19 Luty 2014 18:09

W różnych miejscach ludzie podejmują dyskusje na ważne i ciekawe tematy, i nie są to tylko komentarze dotyczące praktycznych zastosowań nowości technologicznych. W niedzielę, 9 marca o godz. 17.00, takim miejscem będzie aula Papieskiego Wydziału Teologicznego obok Katedry Wrocławskiej.

W ramach nowego cyklu "Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność" wykład pt."Zapomniane słowo miłość: od communio do agape" wygłosi Bogusław Jasiński, autor kilkunastu książek z zakresu filozofii i estetyki, między innymi: „Twórczość a sztuka. Wprowadzenie do estetyki procesów twórczych”, „Zagubiony ethos”, „Dwie fenomenologie: Husserl i Heidegger”. Jego koncepcji ethosofii, wyłożonej w angielskiej książce „Theses on ethosophy” poświęcony był round table podczas Światowego Kongresu Filozoficznego w Brighton.

Na spotkanie z wymienioną tematyką, połączoną z koncertem kameralnym oraz, co charakterystyczne dla cyklu „Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność”, okazją do rozmowy nad poruszanymi tematami, zaprasza młodych i dorosłych, organizator spotkania Fundacja „Studium Culturae Ecclesiae”. Wstęp wolny.

ks. Paweł Stypa

www.studium-culturae.com