BOŻE CIAŁO 30 Maja 2013 ROK PDF Drukuj Email
Wtorek, 30 Kwiecień 2013 21:07

W tym roku zaplanowaliśmy procesję nową trasą. Pójdziemy z procesją eucharystyczną z kościoła ul. Kościelną w prawo na ul. Świerczewskiego, ul. Gimnazjalną, ul. Zacisze do ul. Kościelnej i zakończymy procesję w kościele.

Ołtarze są wykonane w technologii rozstawianej, z banerami tematycznymi na każdy ołtarz, i będą rozstawione w następującym porządku.

Ołtarz I: na ul. Świerczewskiego przed skrętem w ul. Gimnazjalną. Odpowiedzialni za ustawienie i wystrój tego ołtarza są mieszkańcy ul. Fabrycznej, Świerczewskiego, Szkolnej, Kolejowej, Kościuszki, Energetycznej, Wiosennej, Letniej, Jesiennej,1 Maja. Granicznej, Mieszczańskiej Włościańskiej, Ziemskiej, Św. Katarzyny.

Ołtarz II: na ul. Gimnazjalnej przy skrzyżowaniu z ul. Henryka III. Odpowiedzialni za ustawienie i wystrój tego ołtarza są mieszkańcy ul. Gimnazjalnej, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Henryka III, ul. Pisarzy i Poetów, Grabskiego, Staszica.

Ołtarz III: na ul. Kościelnej przy skrzyżowaniu z ul. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.  Odpowiedzialni za ustawienie i wystrój tego ołtarza są mieszkańcy ul. Jarzębinowej, Chabrowej, Modrzewiowej, Ciepłowniczej, Kwiatowej, Ogrodniczej, Osiedlowej.

Ołtarz IV: na tle kościoła. Odpowiedzialni za ustawienie i wystrój tego ołtarza są mieszkańcy ul. Kościelnej, Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Słonecznej, Zacisza, Cichej, Opolskiej, Prawocińskiej, Czeremchowej, Kalinowej, Św. Krzyża, Różanej, Bzowej, Zielonej, Jaśminowej, Berberysowej, Klonowej, Kasztanowej, Św. Floriana.

Msze św. o 7.30; 9.30 i po tej Mszy św. procesja oraz o 18.00.

Każdego dnia oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek 06.06. zakończenie oktawy i procesja do IV ołtarzy ustawionych na posesji parafialnej i na zakończenie poświecenie wianków.

Do wzięcia udziału w procesji zapraszamy dzieci komunijne, rocznicowe, dzieci sypiące kwiatki i wszystkich naszych Parafian i Gości.

W przypadku deszczowej pogody procesji nie będzie, a porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.