Spotkanie Policji Dolnośląskiej w Katedrze Świdnickiej z racji Święta Św. Michała Archanioła - Patrona Policji Polskiej PDF Drukuj Email
Niedziela, 04 Listopad 2012 17:06

W niedzielę 7 października 2012 roku po raz jedenasty, tym razem w Świdnicy w katedrze Św. Stanisława odbyło się spotkanie środowiska policyjnego Dolnego Śląska. W tym roku wybraliśmy Świdnicę by uczcić Patrona Policji Polskiej - Św. Michała Archanioła. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich Komend Miejskich i Powiatowych województwa dolnośląskiego, policjantki i policjanci, pracownicy policji wraz ze swoimi rodzinami.

Na Placu przed katedrą mieszkańcy Świdnicy mogli porozmawiać z Policjantkami i Policjantami na tematy prewencji kryminalnej. Tam też mogli zobaczyć samochody, motocykle i różnego rodzaju sprzęt jakim dziś dysponuje Dolnośląska Policja.

Uroczystą Mszę św. w intencji Policji Dolnośląskiej, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Profesora Ignacego Deca, Biskupa Świdnickiego, koncelebrowali Księża Kapelani z Dolnego Śląska oraz miejscowi Duszpasterze. We Mszy św. udział wzięła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, kompania honorowa i poczty sztandarowe Komend Policji z Dolnego Śląska.

Po Mszy św. zwiedzaliśmy Kościół Pokoju, perełkę architektury Dolnego Śląska, a przewodnikiem był Pastor Waldemar Pytel – miejscowy proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej . Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem w Świdnickim Seminarium Duchownym. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała to jednak Uroczystość przebiegła bardzo pięknie przy wypełnionej wiernymi po brzegi katedrze. Kilka fotografii.