NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE W EDYCJI JESIENNEJ ROZPOCZYNAJĄ SIĘ W PARAFII OD 9 WRZEŚNIA PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 27 Sierpień 2012 17:33

do udziału w projekcie

„Na Zawsze Razem bez przemocy”

dofinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

w ramach programu osłonowego

„Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach będący realizatorem zadania publicznego pod nazwą „Na zawsze Razem bez przemocy” zaprasza mieszkańców Gminy Siechnice do udziału w projekcie.

Cel programu

• Program ma na celu dotarcie do par przygotowujących się do założenia rodziny i uświadomienie im jak rozwiązywać sytuacje konfliktowe z poszanowaniem godności drugiego człowieka.
  • Celem programu jest również pomoc osobom doświadczających przemocy w uświadomieniu sobie problemu i dotarciu do specjalisty, który pomoże rozwiązać problem.

Harmonogram spotkań/warsztatów

• wrzesień/październik/listopad – warsztaty dla par przygotowujących się do zawarcia małżeństwa;
    Pierwsze spotkanie dla kandydatów do małżeństwa odbędzie się w niedzielę 9 września 2012 roku o godz. 19.00 w sali w podziemiach kościoła przy ul. Kościelnej 4. Kolejne spotkania będą co tydzień o tej samej porze. Edycja jesienna przewiduje 9 spotkań.
    Pierwsze warsztaty z psychologiem w niedzielę 30 września 2012 roku o godz. 19.00.

• listopad – grudzień - spotkanie otwarte psychologa – terapeuty rodzin z osobami/rodzinami dotkniętymi zjawiskiem przemocy; konsultacje indywidualne psychologa z osobami doświadczającymi przemocy;
    Termin spotkania otwartego zostanie podany w najbliższym czasie na tablicach informacyjnych i na stronach internetowych Parafii, GOPS-u i Gminy Siechnice. Konsultacje indywidualne odbywać się będą po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu terminu z psychologiem.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie, a także potrzebujące porady lub wsparcia w związku z doświadczaniem przemocy domowej.

Kontakt:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach

ul. Wiosenna 7 pok. 28, tel. 71 311 39 68 w. 28 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00)

www.gops-siechnice.org.pl; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.