Spotkanie Policji Dolnośląskiej w Sanktuarium Św. Jadwigi w Trzebnicy PDF Drukuj Email
Czwartek, 20 Październik 2011 19:53

W niedzielę 2 października w Trzebnicy u Św. Jadwigi odbyło się spotkanie środowiska policyjnego Dolnego Śląska. W tym roku wybraliśmy Sanktuarium Św. Jadwigi jako miejsce oddania czci Patronowi Policji Polskiej - Św. Michałowi Archaniołowi. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich Komend Miejskich i Powiatowych województwa dolnośląskiego.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem uczestników spod Komendy Powiatowej do Bazyliki. Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji poprowadziła całą grupę pielgrzymów w mundurach, którzy przybyli ze swoimi bliskimi. Była kompania honorowa i poczty sztandarowe. Potem rozpoczęła się Msza św. Po Mszy św. zwiedzaliśmy muzeum Sióstr Boromeuszek, Bazylikę i jej podziemia. Na placu przed Bazyliką policja zorganizowała mini pokaz sprzętu jakim dziś dysponuje Polska Policja. Zainteresowanie pokazem, było ogromne. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem przygotowanym przez Siostry Boromeuszki.