Pomagamy powodzianom z Parafii NMP Królowej Polski w Jelczu - Laskowicach PDF Drukuj Email
Czwartek, 27 Maj 2010 18:58

Wobec wielkiej wody, która tym razem dzięki Bożej Opatrzności nie doświadczyła mieszkańców naszej parafii, w duchu chrześcijańskiej miłości chcemy pomóc tym, którzy doświadczyli tragedii powodzi w tym roku.

Postanowiliśmy w porozumieniu z władzami Miasta Siechnice, że wspomożemy mieszkańców zalanych terenów Gminy Jelcz - Laskowice i o to zatroszczą się władze Siechnic, a nasza wspólnota parafialna wspomoże konkretnie mieszkańców parafii NMP Królowej Polski w Jelczu-Laskowicach.

Poprzez Parafialny Zespół Caritas będziemy zbierać dary i ofiary dla powodzian. Co jest potrzebne? Po rozmowie z Księdzem proboszczem z Jelcza parafianie potrzebują pilnie:

• środki czystości, środki czyszczące i dezynfekujące
  • mopy, wiadra, ścierki
  • żywność trwała i hermetycznie pakowana typu: makarony, konserwy
  • ręczniki
  • myjki ciśnieniowe
  • osuszacze

Dary można składać w niedzielę 30 maja od godz. 15.00 do 19.00 i od poniedziałku do środy w godzinach od 8.00 – 19.00 w kościele w Siechnicach przy ul. Kościelnej 4.

UWAGA! Dojazd do kościoła utrudniony ze względu na remont ulicy Kościelnej na odcinku od ul. Świerczewskiego do ul. Zacisze

Prosimy też Parafian, którzy dysponują czasem by w tych dniach wspomogli w pracy Parafialny Zespół Caritas. Musimy wszystko posegregować, spisać i przygotować do transportu.