Program pielgrzymki do sanktuariów: Fatima, Santiago de Compostela, Braga 21.11. - 26.11. 2008 rok PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 08 Wrzesień 2008 21:33

21.11. - Spotkanie na lotnisku w Berlinie. Przelot liniami Air Berlin o godz. 06.10 do Santiago de Compostela przez Majorkę. Po przylocie do Santiago o godz. 11.25 dojazd do hotelu. Zakwaterowanie, następnie zwiedzanie Sanktuarium Św. Jakuba. Msza Św. w Katedrze o godz. 18.00. Obiadokolacja i nocleg w Santiago de Compostela.

22.11. - Msza Św. poranna i wyjazd do Fatimy. Po drodze zwiedzanie miasta Porto. Nabrzeże ze słynnymi piwnicami win „porto” i zabytki starego miasta. Dojazd do Fatimy, kwaterowanie i posiłek. Wieczorem spacer na plac objawień.

23.11. - Dzień zwiedzania Fatimy. Po śniadaniu udamy się do Sanktuarium N M Panny. Odwiedzimy Capelinhe - kapliczkę stojącą w miejscu objawień, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami małych pastuszków, którym objawiła się Maryja. Po Mszy Św. będzie czas na prywatną modlitwę. Weźmiemy udział w procesjach niedzielnych, procesji Eucharystycznej i procesji Różańcowej. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

24.11. - Po Mszy Św. i śniadaniu wyjedziemy na zwiedzanie okolic Fatimy. Zespołu klasztornego M B Zwycięskiej w Batalha z grobowcami władców portugalskich z XIV w. wybudowanego w późnym gotyku zwanym stylem manuelińskim. Przejedziemy nad Ocean Atlantycki do najbardziej znanego w tej części wybrzeża kurortu, do Nazare. Nazare to kąpielisko i urocza wioska rybacka położona u stóp 110 metrowego urwiska. Na szczyt można wjechać kolejką linową i odwiedzić Sanktuarium Maryjne w Sitio. Po powrocie do Fatimy i posiłku weźmiemy udział w uroczystej procesji wieczornej.

25.11. - Msza Św. w Fatimie. Śniadanie. Zwiedzanie muzeum oraz nowego kościoła. Następnie przejdziemy drogą krzyżową prowadzącą przez Valinhos - miejsce objawień Anioła , do wioski Aljustrel. W Aljustrel zobaczymy miejsca związane z życiem pastuszków Franciszka, Hiacynty i Łucji. Do dzisiaj zachowaną zabudowę miejscowości, domy rodzinne dzieci. Powrócimy na obiadokolację i nocleg.

26.11. - Po Mszy Św. i śniadaniu wyjedziemy do Santiago de Compostela na lotnisko. Po drodze wstąpimy do Bazyliki Bom Jesus w Braga. Wylot samolotu o godz. 17.15. Przylot do Berlina na godz. 22.35

Cena wyjazdu : 2.500 zł.
Zawiera: bilet samolotowy z opłatami, 5 noclegów w pokojach 2-3 os. (dopłata do pok. 1 os. - 500 zł ), 5 śniadań, 5 obiadokolacji, autokar turystyczny na całej trasie, ubezpieczenie NW i KL, opiekę duchową kapłana, opiekę i informacje turystyczne pilota.

Dodatkowo płatne: bilety wstępu, przewodnicy lokalni ( na życzenie grupy ) ok. 20 euro.
Program może ulec zmianie co do miejsca wylotu, kolejności zwiedzanych miejsc lub z przyczyn niezależnych od organizatora. Istnieje możliwość ubezpieczenia się od rezygnacji z wyjazdu (ok. 5% ceny).

Zapisy z gwarancyjną wpłatą 1.500 zł w zakrystii. Pozostała kwota 1000 zł płatna do 21.10.2008 r.

Rezygnacja z wyjazdu jest równoznaczna z utratą kwoty gwarancyjnej!

Spotkanie uczestników pielgrzymki w parafii w Siechnicach dnia 16.11.2008r. o godz. 19.00.