Boże Ciało 2010 rok PDF Drukuj Email
Czwartek, 13 Maj 2010 18:26

Boże Ciało 2010 rokW tym roku zaplanowaliśmy procesję nową trasą. Biorąc pod uwagę remont ulicy kościelnej pójdziemy z procesją eucharystyczną z kościoła do ul. Szkolnej, wejdziemy na ul. Energetyczną i dojdziemy do ul. Wiosennej.

Ołtarze, które aktualnie są wykonywane w technologii rozstawianej, z nowymi banerami tematycznymi na każdy ołtarz, będą rozstawione:

Ołtarz I: na tle szkoły podstawowej. Odpowiedzialni za ustawienie i wystrój tego ołtarza są mieszkańcy ul. Fabrycznej, Świerczewskiego, Szkolnej, Gimnazjalnej, Kolejowej, Kościuszki

Ołtarz II: na tle pierwszego wysokiego bloku ul. Energetycznej. Odpowiedzialni za ustawienie i wystrój tego ołtarza są mieszkańcy ul. Energetycznej

Ołtarz III: na tle nowo wybudowanych bloków nr 5. Odpowiedzialni za ustawienie i wystrój tego ołtarza są mieszkańcy ul. 1 Maja, Energetycznej

Ołtarz IV: na tle budynku gdzie mieszczą się agendy gminne. Odpowiedzialni za ustawienie i wystrój tego ołtarza są mieszkańcy ul. Wiosennej i Energetycznej

Przy IV ołtarzu nastąpi rozwiązanie procesji

Msze św. o 7.30; 9.30 i po tej Mszy św. procesja oraz o 18.00.

Każdego dnia oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek 10.06. zakończenie oktawy i procesja do IV ołtarzy ustawionych na posesji parafialnej i na zakończenie poświecenie wianków.

Do wzięcia udziału w procesji zapraszamy dzieci komunijne, rocznicowe, dzieci sypiące kwiatki i wszystkich naszych Parafian i Gości.

W przypadku deszczowej pogody procesji nie będzie, a porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.